Na silnicích Písecka proběhla rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce

(Aktualizováno před )

Na Písecku probíhala šestihodinová rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce, do které se zapojilo na čtyřicet dopravních policistů z celého Jihočeského kraje. Auto teamy, moto teamy i policejní vrtulník. Policisté se zaměřovali na neukázněné a hazardující řidiče. Akce byla zaměřena převážně na hlavní tahy na Prahu a na České Budějovice. Letní sezóna cest na dovolené je již v plném proudu, dopravní policisté chtěli touto akcí mimo jiné upozornit všechny řidiče, aby neriskovali zdraví a životy své i ostatních účastníků silničního provozu, a aby cesty za prázdninami končily vždy šťastnými návraty domů.

Podporu pozemním auto a motto hlídkám poskytovali kolegové z letecké služby, kteří dokumentovali celá přestupková jednání a předávali důležité informace o pohybu a chování řidičů policistům na silnicích.

„Kdo chvátá, nedojede!“ Policisté kontrolovali dodržování povolených rychlostí. Rekordmanem v negativním slova smyslu byl řidič, který jel bezmála 180-ti kilometrovou rychlostí, celkem zjistili 78 překročení.

„Nemyslíš, zaplatíš!“ Alkohol za volant nepatří, přesto policisté odhalili během dne tři řidiče pod vlivem.

„Věnuj se přípravě vozu, vraky na silnice nepatří!“ Policisté odhalili 23 vozidel ve špatném technickém stavu.

„Že čára není zeď?“ Tato lehkovážná věta již stála spoustu lidských životů. Nebezpečné předjíždění je jedním z nejnebezpečnějších manévrů šoférů. Také dnes jsme bohužel zaznamenali několik takových.

„Pásy prosím!“ Pro někoho automatická věc, pro osm řidičů dnes nepřipoutání se stálo jen pokutu, v případě nehody, by následky byly jistě bolestnější.

Dopravní policisté celkem zjistili 130 dopravních přestupků. Většinu vyřešili uložením pokut na místě, čtrnáct nejzávažnějších zpracovávají na oznámení správnímu úřadu.

Bezpečné silnice jsou náš společný cíl! Dodržujte pravidla, předvídejte, buďte pozorní a věnujte péči svému vozu.

Nezapomínejte také na ohleduplnost a toleranci vůči všem ostatním na silnicích.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz