Na Novojičínsku se odehrály dvě vážnější nehody během jedné noci

(Aktualizováno před )

Dvakrát během noci z pátku na sobotu museli vyjíždět hasiči na Novojičínsko k nehodám vozidel. Nejprve hodinu po páteční půlnoci na dálnici D1 u Bravantic, kde na levém boku skončil karavan, podruhé o více než dvě hodiny později do Bílovce-Staré Vsi, kde stál osobní automobil Škoda Octavia v zeleninové zahrádce na kolech a ještě poničil domovní plynovou přípojku.

Obě nehody si vyžádaly celkem tři zraněné osoby, nebyly ale ohroženy na životech.

Karavan, v němž jelo 5 osob, havaroval kolem jedné hodiny sobotní na dálnici D1 u Bravantic ve směru na Ostravu. Na místo nehody vyjely tři jednotky a z Ostravy dorazil vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon s pojízdnou dílnou. Uvnitř karavanu, ležícího na levém boku, zůstala zraněná silnější řidička, hasiči ji vyprostili shora přes pravé dveře kabiny za použití žebříku. Zranilo se i jedno dospívající dítě.

Na únik provozních kapalin hasiči použili nasákavý sorbent a karavan zabezpečili před případným požárem. Karavan postavil opatrně na kola hasičský Bizon. Hasiči asistovali při nakládání karavanu na vozidlo odtahové služby.

K přizvednutí karavanu použili bílovičtí profesionální hasiči (podruhé v krátké době) speciální zvedací nafukovací vak „sněhulák”, tzn. dva pevně propojené vaky nad sebou, který vozí poměrně krátce na svém prvním výjezdovém vozidle. Dálnice D1 ve směru na Ostravu byla po dobu hasičského zásahu neprůjezdná

Po sobotní třetí hodině ranní vyjela jednotka ze stanice Bílovec do místní části Stará Ves k nehodě octavie, která při nedobrovolné cestě do zahrady rodinného domku urazila plynovou přípojku. Protože únik byl slyšet díky zalomení plynové trubky až v zemi (přitom zasahující hasiči přístrojem žádný nenaměřili), zavolali poruchovou službu plynařské společnosti, která se o závadu postarala.

Řidič, který cestoval sám, měl zraněnou ruku. Hasiči octavii vytáhli navijákem cisterny ze zahrady k silnici a pak ještě navijákem narovnali sloupek plotu.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz