Na Floře rozkvetou tisíce letniček

(Aktualizováno před )

Ukázkou soudobé a moderní prezentace letničkových směsí atraktivních letničko-cibulových záhonů jsou nově osázené veřejné prostory u pavilonů G a H ve Smetanových sadech. Během pár týdnů budou květiny rozkvetlé a v plné kráse.

V expozičních záhonech před pavilony G a H je nyní nově vysazeno na šest a půl tisíce letniček ve třiasedmdesáti druzích a varietách. V současné době jsou záhony krátce po výsadbě, rostliny proto musí ještě projít stádiem aklimatizace. Přibližně za tři týdny již ale bude podle odborníků nový záhon v plném květu.

Záhony zabírají plochu 580 metrů čtverečních. Porosty květin jsou návštěvníkům pohodlně dostupné z mlatových cest, které záhony protínají v diagonálním směru.

Rozmanitost použitého sortimentu zajišťuje dlouhou dobu kvetení a podporu biodiverzity se zacílením na motýly, včely a bezobratlé živočichy. Nové expoziční záhony jsou díky své prostorové struktuře schopny zachycovat znečišťující látky z motorových vozidel a budou sloužit jako ukázková modelová plocha pro správce veřejné zeleně, odbornou zahradnickou veřejnost a pro výuku studentů zahradnických škol.

Hlavní autorkou nového řešení záhonů je Ing. Kristina Klasová z ústavu biotechniky zeleně Zahradnické fakulty MZLU v Lednici.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz