Na 6. základní škole v Mladé Boleslavi probíhá rekonstrukce

I letos panuje o prázdninách na 6. základní škole čilý stavební ruch. „Sešlo se tady hned několik investičních akcí, uvnitř školy se kompletně přestavuje atrium, které slouží jako zázemí pro zdejší zookoutek a děti ho využívají třeba při pracovním vyučování. Buduje se zde také parkoviště pro zaměstnance školy, které vznikne v zadním traktu na dosud příliš nevyužívané betonové ploše,” vysvětlil náměstek primátora Daniel Marek, který se na vznikající stavby přišel podívat.

Aby mohlo být atrium uvnitř školy zrekonstruováno, bylo nutné vybourat zde jednu zeď, jinak by se do školy technika nedostala. V atriu bude možné trávit volný čas, děti zde chovají králíky nebo morčata, zázemí tu má zookroužek i některé předměty včetně pracovní výchovy nebo prvouky. Pokud vše půjde podle plánu, měla by rekonstrukce skončit v polovině srpna.
To je termín také pro vznik parkoviště, které bude opatřeno bránou s ovládáním pomocí aplikace v mobilních telefonech, aby na něj měli přístup pouze zaměstnanci školy. Kapacitu bude mít 27 automobilů, z toho dvě místa budou určena držitelům parkovacího průkazu pro osoby se zdravotním postižením. V době třídních schůzek a dalších velkých akcí pak bude možnost dát ho k dispozici i rodičům.

Na 6. základní škole současně probíhá výměna radiátorů a svítidel v celém pavilonu C.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz