„Na 2.ligu je to tu organizačně neskutečné,“ říká hokejista Martin Čurda

(Aktualizováno před )

V úterním zápase podlehl Baník Klatovům 3:4 . Na otázky odpovídal po zápase Martin Čurda, nová tvář v týmu Baníku.

Martine, jak byste utkání s Klatovy zhodnotil?

Klatovy jsou nepříjemným týmem. Mají mladý a hodně bruslivý tým. Nevyužívali jsme přesilovky, měli jsme z nich dát nějaký gól. Některé věci jsme nedodržovali, tak jak jsme měli. Takže dnes to povedenéaž tolik nebylo a musíme dělat vše pro to, aby to příště bylo lepší.

Prohráli jsme po delší době, může to i něčemu pomoct?

Je to možné. Ale prohráli jsme to takhle sami. Nehráli jsme špatně celý zápas, ale byly tam nějaké chyby, které Klatovy trestaly. Přesilovky jsme mohli mít lepší, měli jsme tam šance a nedali jsme. Já tam sám měl dvě tutovky, které jsem neproměnil. Takže i já se v tomto budu muset zlepšit a zapracovat na tom.

V prvním zápase jsme Klatovy přehráli a zvítězili 6:1. Byl to dnes jiný soupeř?

Já bych řekl, že ani ne. I v Klatovech jsme první třetinu začali špatně. Dneska se nám to také nepovedlo. Dostali jsme hned při nějakém třetím střídání gól. Zase jsme to pak srovnali. Akorát v Klatovech jsme proměňovali víc šancí než dneska. I naše lajna dnes dostala dva góly, což je špatné a měli jsme to ubránit. Bohužel se tak nestalo.

Když půjdeme k Tobě. Ty jsi sem jezdil léta jako soupeř. Jak jsi vnímal Baník jako protivníka?

Baník byl nepříjemný soupeř, proti kterému se hrálo těžko. Snad kromě jediné sezony, kterou měl Baník špatnou, tak hrál Baník vždy nahoře. Takže to byl nepříjemný soupeř, který měl vždy svou kvalitu.

Ty jsi v Sokolově poměrně ještě krátce. Jak bys zhodnotil dosavadní působení?

Zatím bych řekl, že super. Na druhou ligu je to tu organizačně úplně neskutečné. Tým si sednul také dobře, myslím, že jsme dobrá parta a myslím, že to bude dobré. Podle mě se budeme zlepšovat a musíme se poučit z těch chyb. Máme tady video, které probíráme. Trenér nám ukazuje, co děláme špatně, aby si to každý hráč uvědomil. Což si myslím, že je super, když se člověk vidí na tom ledě a může si z toho vzít ponaučení. Celkově celá organizace je na velmi dobré úrovni.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz