Muži se nechtělo do vězení, a tak si vzal přítelkyni jako rukojmí

(Aktualizováno před )

Jako v kriminálním filmu či spíše jako ve špátném snu si musela připadat 35letá žena ze Sokolova, které oznámil její o pět let starší přítel, že si jí bre jako rukojmí. Důvod? Policie na něj vydala zatykač kvůli mravnostnímu trestnému činu a jemu se zkrátka do vězení nechtělo…

Ženě se ale logicky z bytu, který spolu obývali, také nechtělo. „Muž tedy vzal z kuchyňské linky dva nože a začal vyhrožovat, že ublíží jak ženě, tak sobě. Žena s mužem ze strachu následně odešla k autu a společně odjeli neznámo kam,“ uvedla policejní mluvčí Eva Valtová.

Tím to však neskončilo. Muž zavolal na policii a oznámil, že má v autě rukojmí a zbraň, navíc podotkl, že za své chování neručí. „Operační důstojník v pozadí hovoru slyšel ženu, která několikrát volala o pomoc,“ uvedla Valtová.

Kriminalisté začali okamžitě po muži pátrat. “Prověřili místa, kde by se mohl nacházet, do rozsáhlé pátrací akce na celém území kraje se zapojila i posádka policejního vrtulníku,“ řekla sokolovská policejní mluvčí.

Žena únosce několikrát poprosila, aby ji z vozu propustil. Muž to však odmítl. „Sdělil jí, že s ním bude po celou dobu jízdy,“ popsala chování mluvčí.

Ženě se ale po několikahodinové jízdě, v okamžiku kdy pachatel na chvíli opustil vozidlo, povedlo kontaktovat policii. „Oznámila přibližně místo, kde se oba nacházejí. Díky tomu byla dvojice po několika desítkách minut v rámci pátrací akce nalezena hlídkou vrtulníku letecké služby Policie České republiky. Muž byl policisty na místě zadržen a druhý den byl na základě rozhodnutí Okresního soudu v Karlových Varech vzat do vazby,“ dodala Eva Valtová.

Sokolovští kriminalisté muže obvinili muže ze spáchání zločinu vydírání a přečinů omezování osobní svobody a nebezpečného vyhrožování. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz