Muž z Uherského Hradiště čelí obvinění z úvěrového podvodu, půjčil si celkem osmdesátkrát

(Aktualizováno před )

Uherskohradišťský vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality v uplynulých dnech sdělil obvinění z trestného činu podvod a úvěrový podvod dvaatřicetiletému muži.

Ten si již v roce 2013 začal půjčovat peníze. Tehdy oslovil bankovní ústav, kterému se zavázal splácet více než půl milionový úvěr v pravidelných měsíčních splátkách. Ze začátku posílal peníze pravidelně. Pak ale z nějakého důvodu přestal. Ovšem peníze si půjčoval dál.

Během čtyř let si půjčil téměř osmdesátkrát. Nepůjčoval si pouze u bankovních ústavů. Oslovil i ty nebankovní, dále své přátele a známé. Někteří mu půjčili dokonce několikrát. Jeho nejběžnější výmluvou, na co potřebuje peníze, byla koupě bytu, rekonstrukce domu, dokončení obchodních aktivit, zakoupení léků, pozemků atd.

Závazky tak začaly několikanásobně převyšovat jeho skutečný příjem. V tom ale zřejmě neviděl žádný problém. Věřitelům, kterým dluží přes tři miliony, došla trpělivost a vše oznámili na policii.

Vyšetřováním vyšlo najevo, že při uzavírání smluv s peněžními ústavy uváděl nepravdivé údaje o svých příjmech a závazcích. Nyní mu hrozí až osmileté vězení. 

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz