Muž vyměňoval píchlé kolo a nechal auto pět minut bez dozoru, pohotový lapka mu ho vybrakoval

Policisté šetří krádež příruční tašky z nákladního vozidla, k níž došlo v pátek po čtrnácté hodině ve Zlíně. Za pár minut, kdy řidič odešel od vozidla, mu z něj někdo ukradl příruční tašku s velkým obnosem peněz a mobilním telefonem.

Pětačtyřicetiletý řidič zastavil na ulici Vavrečkova před budovou místní univerzity, protože v průběhu jízdy zjistil, že má defekt. Při výměně kola měl odemknuté přední dveře od vozidla a stažené okno. Jakmile práci dokončil, šel si umýt ruce do budovy univerzity a vozidlo zůstalo po dobu asi pěti minut odemčené a bez dozoru. I tak krátká doba však stačila lapkovi na to, aby ze sedadla spolujezdce odcizil látkovou kabelku, v níž měl řidič více než dvaašedesát tisíc korun jako tržbu za rozvezené zboží a zánovní mobilní telefon v hodnotě osm tisíc korun.

Policisté případ šetří jako krádež. Kvůli výši způsobené škody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let.

Zároveň žádají svědky, kteří si všimli podezřelého jednání u nákladního vozidla zaparkovaného před budovou univerzity ve Zlíně na ulici Vavrečkova v pátek v době od 14.15 do 14.30 hodin, aby se ozvali na linku tísňového volání policie – 158.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient