Muž nebyl spokojen s výplatou své přítelkyně. Šel domluvit jejímu zaměstnavateli s pistolí v ruce

Řešit jakoukoliv záležitost v opilosti je zpravidla velká chyba, která může mít nedozírné následky. To si neuvědomil 54letý muž ze Vsetínska, který se rozhodl bránit “čest” přítelčiny výplaty se zbraní v ruce.

Muži se dlouhodobě nelíbilo, jaké peníze dostává jeho přítelkyně za práci v hospodě a rozhodl se to řešit z očí do očí s jejím zaměstnavatelem. „Čtyřiapadesátiletý muž se ve večerních hodinách vydal v podnapilém stavu s legálně drženou pistolí do restaurace za 61letým provozovatelem, kterého chtěl usmrtit, protože nebyl spokojený s tím, jak byla finančně hodnocena jeho přítelkyně, která v restauraci pracovala,“ uvedla mluvčí policie Lenka Javorková.

Když přišel mstitel k pohostinství, bylo zavřeno. Jeho to však nijak neodradilo. Začal bouchat na dveře a poté do nich i kopal. „Když nikdo nevycházel, nabil pistoli a vystřelil do okna, kde se svítilo a mihla se tam silueta postavy. Muže naštěstí minul, kulka proletěla několik centimetrů nad jeho hlavou. Útočník odešel domů, tam ho potom zadrželi policisté,“ řekla Javorková.

Policisté chování 54letého muže vyhodnotili jako pokus o vraždu, za což mu hrozí trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let. V současné chvíli je muž ve vazbě.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient