Muž kradl peníze a šperky, skončil ve vazbě

(Aktualizováno před )

Trutnovští kriminalisté v těchto dnech zadrželi třicetiletého muže, který se měl hned ve třech případech dopustit majetkové trestné činnosti. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání a sdělil mu obvinění z přečinu krádež a porušování domovní svobody.

Obviněnému kladou za vinu, že se od srpna loňského roku až do současné doby dvakrát vloupal do bytu v panelové zástavbě na Trutnovsku a jednou do budovy pro turisty na Jestřebích horách. Muž měl v těchto objektech odcizit šperky a peníze. Při svém výslechu na policii se ke své trestné činnosti nedoznal, kriminalisté však u něho při prohlídce našli odcizené šperky a zajistili i další důkazy. Poškození si vyčíslili vzniklou škodu na téměř 30 tisíc korun.

Nutno dodat, že muž se obdobné trestné činnosti dopustil už i v minulosti. Naposledy si vyslechl u Okresního soudu v Trutnově v září minulého roku odsouzení k podmíněnému trestu odnětí svobody na dobu třiceti měsíců. U stejného soudu pak stanul recidivista i tentokrát a soudce rozhodl, že bude stíhán vazebně.

V případě prokázání viny a odsouzení mu nyní hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz