Muchová je ve finále. Dosáhne životního úspěchu?

(Aktualizováno před )

Už jen jeden krok schází české tenistce Karolíně Muchové k životnímu úspěchu. Dnes se jí povedlo v semifinále porazit Číňanku Wang Ja-fan 7:6 a 6:4. Ve finálovém souboji jí čeká Polka Magda Linetteová.

Zpočátku se to však pro českou hráčku nevyvíjelo ideálně, v prvním setu už prohrávala 3:5. Pak se jí ale povedl brejk a obrat završila výhrou v tie-breaku 7:5.
Naopak ve druhé sadě to pro Muchovou vypadalo na jasnou záležitost, vedla už 5:1. Poté se však Číňanka zvedla a snížila na 5:4. Muchovou to však nezlomilo a následný game získala pro sebe.
„Měla jsem v plánu hrát agresivně a chodit si pro vítězné údery. Věděla jsem, že to velmi dobrá hráčka, skvěle se pohybuje a skoro nekazí. V první sadě hrála výborně a bez chyb,“ řekla Muchová. „Hrála jsem s ní spoustu dlouhých výměn a to jsem neměla, byla v nich lepší. Pak jsem začala chodit častěji na voleje a ukončovala jsem výměny dříve. To se mi vyplatilo,“ dodala.

Muchová bude mít v neděli ráno šanci vrátit Linetteové porážku ze čtvrtfinále na turnaji v Bronxu, který se hrál před několika týdny. Linetteová tam Muchovou porazila v tie-breaku třetího setu a následně získala premiérový titul.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz