Muchová dosáhla životního výkonu. Ovládla turnaj v Soulu

(Aktualizováno před )

Letošní vzestup české tenistky Karolíny Muchové má svoje vyvrcholení. Po finálové účasti v Praze, postupu mezi nejlepší osmičku ve Wimbledonu si dnes podmanila turnaj v jihokorejském Soulu. Ve finále porazila Polku Magdu Linetteovou jednoznačně 6:1, 6:1.

“Jsem nadšená, že jsem finále zvládla, protože už jsem letos jedno hrála a moc se mi nepovedlo,” zmínila Muchová pražský turnaj. “Je hezké držet trofej, moc si to užívám a těším se na další,” dodala při slavnostním vyhlášení.

Na začátek finálového zápasu si musely tenistky kvůli dešti počkat o šest hodin déle, než bylo původně naplánováno. Dlouhé čekání však naší hráčku nijak nerozhodilo a do prvního setu vstoupila velmi razantně. Brzy vedla 4:0 a až teprve poté se povedlo Polce získat první hru. Avšak následné dva gamy zase patřily Muchové.
I druhý set si podmanila rodačka z Olomouce. Linetteové se nepovedlo ani jednou Muchovou brejknout. Naše tenistka naopak párkrát vzala soupeřce podání a o utkání tak bylo rozhodnuto.

Tento úspěch posune Muchovou do první čtyřicítky světového žebříčku. “Je to krásné, ale musím dál pracovat, protože to nepřijde samo. Musím poděkovat svému týmu, i když tady není celý, protože pár lidí zůstalo doma,” zakončila Muchová, která je už třetí českou tenistkou, která v posledních 14 letech tento turnaj vyhrála. V roce 2005 se zde radovala Nicole Vaidišová a v roce 2014 Karolína Plíšková.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz