Mobilní rozhlas ve Znojmě přináší další novinky

(Aktualizováno před )

Moderní komunikaci pomocí služby Mobilního rozhlasu zavedla znojemská radnice před dvěma lety. Své občany, kteří jsou do této služby zaregistrovaní, zdarma informuje o aktuálním dění pomocí emailů a SMS zpráv. Ti, kteří mají staženou aplikaci ve svém chytrém telefonu, navíc dostávají push nofitikaci s novinkami či upozorněním. Zpětnou vazbu mohou radnici dát díky fotohláškám Zmapuj to. Nyní službu rozšiřuje o dvě zásadní věci: o možnost vyjádřit díky Mobilního rozhlasu svůj názor a o informování o termínech blokového čištění.

„Potenciál systému Mobilního rozhlasu je obrovský, proto jsme se jej rozhodli rozšířit o další službu, po které Znojmáci tak dlouho volají. Budeme registrovaným občanům avizovat termíny blokového čištění v jimi vybraných ulicích. Jednak automaticky v té, kterou zadávají při registraci, protože předpoklad je, že si každý zadá ulici, ve které bydlí. Máme ale i připravenou možnost výběru dalších ulic, které je budou zajímat. Což ocení jistě nejen ti, kteří jezdí do práce autem, a tudíž parkují i jinde,“ vysvětluje novinku místostarosta Jakub Malačka.

Informování o blokovém čištění bude spuštěno v září. V plánu je hned trojí avízo: emailem týden dopředu, push notifikací dva dny dopředu a den předem SMS zprávou. „Doporučujeme proto zaregistrovat se jak k odběru emailů a SMS, tak stáhnout si aplikaci Mobilního rozhlasu do svého chytrého telefonu,“ dodává Malačka. Veškeré služby jsou pro občany zdarma.

Dalším modulem, který bude znojemská radnice aktivněji využívat, je hlasování. Pilotní hlasování prostřednictvím Mobilního rozhlasu proběhlo v rámci ověřování ankety z letošního Fóra Zdravého města. Druhé hlasování proběhne v září a říjnu díky participativnímu rozpočtování Tvoříme Znojmo, kdy budou občané vybírat, které projekty se budou v příštím roce realizovat.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz