Mladík využil příležitosti a vydal se firemním autem za dobrodružstvím

(Aktualizováno před )

V pondělí externí zaměstnanec firmy z Liberecka využil příležitosti. V nestřeženém okamžiku sebral klíčky od červené dodávky, a aniž by k tomu měl jakákoli oprávnění, z firmy i s autem odjel neznámo kam. Výlet na náklady zaměstnavatelské firmy si však mladý muž dlouho neužil. Jen o pár hodin později, krátce před čtvrtou hodinou 10. července, jej policisté kontrolovali na jedné z benzinových čerpacích stanic v Liberci. Mladík přijel k benzince a hlídky si vůbec nevšiml. Jeho nepozornost policisté z Vesce využili bezezbytku tak, že se cizinec (19) nezmohl v podstatě na nic. Muži zákona mladíka požádali o předložení dokladů potřebných k řízení vozu. Cizinec však předložil jen doklad totožnosti. Jak policisté záhy zjistili, řidičské oprávnění ani předložit nemohl, vůbec jej totiž nevlastní. Mladík dodal případu korunu ve chvíli, kdy došlo na dechovou zkoušku. Dvě plechovková pivka na předním sedadle naznačila, jaký bude výsledek. Přístroj vykázal hodnotu téměř 1,3 promile.

Zadrženého hříšníka Vesečtí policisté převezli na služebnu, odkud putoval do policejní cely. Zde vyčkal až do vystřízlivění.

Poté policisté mladíkovi sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a také za neoprávněné užívání cizí věci. Hrozí mu až dva roky za mřížemi. Nepoškozená dodávka se vrátila zpět majiteli.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz