Mladík nelegálně stahoval filmy. Hrozí mu za to pět let vězení

(Aktualizováno před )

S naivitou, ale i drzostí, se pustil do “podnikání” tehdy 16letý mladík z Olomouckého kraje, který nelegálně stahoval filmy a poté je nabízel.

Tři roky se mu dařilo provozovat tuto nekalou činnost, dokud mu na to nepřišli kriminalisté. Za tu dobu způsobil škodu za 2,7 milionů korun, sám však přitom vydělal pouhých 22 tisíc korun. Kriminalisté už mladíka obvinili ze spáchání trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi. Za tento čin mu hrozí odnětí svobody na pět let.

„Nejméně v době od září 2015 do poloviny května letošního roku bez souhlasu nositelů práv audiovizuálních děl prostřednictvím svého počítače zpřístupnil na jednom internetovém serveru veřejnosti ke stažení přes 70 komerčních titulů, jejichž kopie si pořídil stažením z veřejně dostupných datových úložišť,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Podobný případ řešili policisté i v loňském roce, kdy přišli na “hackera”, který dokázal během sedmi let napáchat škodu za 1,76 milionů korun, když stáhl více jak 104 tisíc filmů, které pak také nabízel na internetu.

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz