Mladí hokejisté Přerova mají za sebou MEO kemp

(Aktualizováno před )

Doba volna už je pryč. Přerovskou MEO Arénu zase naplno obsadili hokejisté, kteří se od 23. července poctivě připravují na novou sezonu. A netýká se to jen mužského týmu, ale také mládeže. Ta rozjela tradiční program akcí. MEO kemp se stále těší velkému zájmu, na přerovském ledě od pondělí do pátku trénovala téměř stovka dětí!

Mladým hokejistům se věnoval nejen trenérský kolektiv HC ZUBR Přerov, ale nechyběla opět i velmi příjemná návštěva. Vloni to byl Petr Čajánek se Štefanem Žigárdym, letos odchovanec Zubrů a útočník Komety Brno Martin Zaťovič. „Bavil jsem se s Vladimírem Kočarou, který mi nabídl, že bych mohl dětem zpestřit tréninky na ledě. Protože nám program v Kometě začíná až od příštího týdne a byl jsem doma, tak jsem to bez váhání přijal,“ řekl extraligový šampion.

Spousta úsměvů byla jasným signálem, že zpestření děti bavilo. Zaťovič se navíc vrátil do prostředí, kde sám hokejově vyrůstal. „Samozřejmě kluci tady měli své trenéry, ale já jsem jim občas něco řekl, jak některé situace vidím já, jako extraligový hráč. Přerov mě vychoval a hrál jsem tady zamlada, takže to pro mě bylo velice příjemné,“ pokračoval zkušený forvard spokojeně.

Konec hráčské kariéry je sice ještě v dáli, ale co takové spojení Martin Zaťovič a trenéřina? „Nevím, jestli zrovna u těch nejmenších. Uvidíme, tohle nechávám zatím ještě otevřené,“ dodal s velkým úsměvem.

Program MEO kempu si zakládá na velké pestrosti. Trénovalo se nejen na ledě, ale také v sousední sportovní hale, kde byl prostor i pro různé hry a soutěže. „Akce proběhla velmi úspěšně ve všech kategoriích. Měli jsme tady hráče od dorostu až po ty úplně nejmenší. Zaměřovali jsme se hlavně na bruslení, střelbu, další individuální dovednosti a také jsme se snažili program doplnit o hry na malém prostoru,“ popsal tréninkovou náplň Pavel Neuman, šéftenér mládeže Zubrů.

Červencová akce láká nejen domácí hokejisty. Do MEO Arény si nachází cestu i přespolní. „Samozřejmě naši přerovští hráči tvoří základ MEO kempu, ale každý rok se nám přihlašují i hráči z okolních klubů. Letos tady máme dokonce i několik hráčů ze zahraničí,“ dodal Neuman.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz