Mladá žena je nešťastná. Neznámý pachatel otrávil jejího psa fridexem

(Aktualizováno před )

Broumovští policisté v současné době řeší případ otráveného psa. Pětadvacetiletá žena zjistila v sobotu dopoledne, že její fenka amerického stafordširského teriéra Lara zničehonic začala za sebou tahat nohy. Ihned jí odvedla k sousedce, která je veterinářkou. Ta už ale nedokázala Laře pomoci.

Při testech totiž byl zjištěno, že fenka má v těle nemrznoucí kapalinu. V tu chvíli už hodně trpěla bolestmi, takže se majitelka s veterinářkou rozhodli, že jí nechají uspat, aby se nadále netrápila, protože měla doslova rozežrané ledviny.

„Březí fena o víkendu skončila v péči veterinární stanice, kde jí už však nebylo možné pomoci. Podle předběžných informací jsme zjistili, že fenu někdo otrávil. Vyžádali jsme si dokumenty od příslušného veterináře. Oznamovatelka uvedla, že úmrtím feny jí kromě hmotné škody vznikla i citová újma,“ sdělila mluvčí krajské policie Lenka Burýšková.

Tento případ není ale v okolí ojedinělý. Právě veterinářce, která ošetřovala Laru, někdo před časem otrávil, též fridexem, čtyři kočky.

Policie nyní stíhá neznámého pachatele, kterého podezírá z týrání zvířat. Pátrání však bude složité, protože se v okolí nenašlo nic podezřelého.

„Policisté vyzývají všechny občany, kteří by k této události mohli poskytnout informace, aby tak učinili buď osobně na policejní stanici v Broumově, nebo prostřednictvím tísňové linky 158,“ dodala Burýšková.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz