Mladá Boleslav řeší problém v obraně. Z Liverpoolu přichází mladý Kolumbijec

(Aktualizováno před )

Prvoligový klub FK Mladá Boleslav si zatím vede v letošní sezoně velmi dobře. V domácím prostředí ještě Středočeši během šesti zápasů neztratili ani bod! V záloze opět rozdává skvělé balóny Marek Matějovský a v útoku se mohou spolehnout na duo Nikolaj Komličenko – Muris Mešanovič.

Přesto ne vše je v Mladé Boleslavi ideální. Problém zažívají Středočeši kvůli obraně. Ne snad že by stopeři a beci podávali špatné výkony, oni zkrátka nepodávají žádné výkony, protože jsou zranění či už nejsou v Mladé Boleslavi… Jakub Jugas, Tomáš Hájek a Daniel Pudil jsou na marodce a Laco Takács odešel do Slavie. A klub se rozhodl tuto situaci okamžitě řešit. Z anglických ostrovů, přesněji z Liverpoolu, přichází 19letý Anderson Arroyo Córdoba.

Kolumbijec přišel do liverpoolského klubu před rokem a půl z rodné Fortalezy. Okamžitě však byl zapůjčen do B-týmu Mallorky. Ani v loňské sezoně si za slavný anglický klub nezahrál, protože odešel na hostování do belgického Gentu. Nyní ho tedy čeká třetí štace. “Do Mladé Boleslavi se velmi těším, budu chtít dokázat, že umím hrát fotbal, a hlavně chci pomáhat týmu získávat body. Cítím se nyní velmi dobře a těším se, až se zapojím do přípravy i zápasů,” uvedl Arroyo v tiskové zprávě.

“Je to velmi talentovaný hráč, kterého v osmnácti letech z mnoha zájemců získal právě Liverpool. Skvěle odehrál světový šampionát do 20 let, z něhož si ale také přivezl drobné zranění. Z toho důvodu chyběl v přípravě liverpoolského prvního týmu a řešilo se jeho hostování s cílem získávání dalších cenných zápasových zkušeností. Česká liga nabízí kvalitní soutěž s mnoha náročnými zápasy, Mladá Boleslav navíc má tradičně ambice atakovat přední příčky tabulky,” uvedl Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která příchod Arroya zrealizovala.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz