Mistrovství světa začalo pro české atletiku rozpačitě

(Aktualizováno před )

Kladivářka Kateřina Šafránková, tyčkařka Romana Maláčová a osmistovkařka Diana Mezuliáníková neodlétaly do Dauhá na mistrovství světa v žádném případě s medailovými ambicemi, avšak věřily, že by se mohly dostat do finále. Bohužel ani jedné se to nepodařilo a k elitě měly nakonec hodně daleko…

Jako první vstoupila do světového šampionátu Mezuliáníková. Ve svém kvalifikačním rozběhu skončila šestá, což na přímý postup do semifinále nestačilo a dál se nedostala ani časem (2:03,48). Celkově skončila třicátá. “Snažila jsem se, abych postoupila alespoň na čas. Přišlo mi to rychlé. V poslední zatáčce tam byla kolize, musela jsem se po ní znovu rozbíhat, ale takové to bohužel je,” hodnotila po závodě na 800 m Mezuliáníková.

Neúspěch následně zažila i Maláčová. Potřebovala k postupu do finále zdolat 460cm, ale podařilo se jí překonat jen laťku o 25cm níže. Přitom třetí pokus na 450cm vypadal nadějně, jenže laťka nakonec spadla. “Všechny skoky v rozcvičení vypadaly skvěle a dost jsem si věřila, protože takhle jsem neskákala celou sezonu. Nevím, co se stalo u toho třetího pokusu (na 450), překvapilo mě, že laťka spadla. Strašně mě to mrzí, protože to bylo skvělé skákání,” litovala Maláčová.

A do třetice nepovedená kvalifikace. Česká rekordmanka v kladivu Šafránková hodila své náčiní do vzdálenosti 65,46cm, což znamenalo celkově devětadvacáté místo. “Mrzí to hodně, protože jsem byla připravená. Nevyšlo to a nemá cenu to na nic svádět, prostě se to nepovedlo,” emotivně hodnotila Šafránková pro Českou televizi. “Příprava nebyla ideální, ale nebylo to nic, s čím bych se nemohla poprat. Postup byl dnes hodně vysoko. Není to ale nic, co by se nedalo dokázat,” dodala.

Kvalifikace a rozběhy

Ženy:

800 m: 1. Nanyondová (Uganda) 2:00,36, ...30. Mezuliáníková (ČR) 2:03,48 – nepostoupila.

Tyč: 1. Bradshawová (Brit.), Nageotteová, Morriová (obě USA), Newmanová (Kan.), Sidorovová (Rus.), Žuková (Běl.), Stefanidiová (Řec.) všechny 460, … 22. Maláčová (ČR) 435 – nepostoupila.

Kladivo: 1. Priceová (USA) 73,77, …29. Šafránková (ČR) 65,46 – nepostoupila.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz