Mistr ligy posiluje. Do Třince přichází bývalá trojka draftu

(Aktualizováno před )

Zajímavou posilu do obrany získal úřadující mistr z Třince. Do začátku listopadu, nebo-li do první reprezentační přestávky, přichází k Ocelářům kanadský bek Cam Barker.

Tento 33letý hráč byl v roce 2004 draftován jako třetí v pořadí. V NHL poté postupně odehrál v Chicagu, Minnesotě, Edmontonu a Vancouveru 327 zápasů včetně play-off.

Třinec si vybral tohoto hokejistu i z toho důvodu, že má problémy s marodkou právě v obranných řadách. “Protože aktuálně máme ze zdravotních důvodů mimo hru hned čtveřici obránců, což je pro mužstvo mimořádně složité, když si uvědomíte, že obvykle nastupuje v zadních řadách jen šestice beků, museli jsme být na hráčském trhu aktivní,” uvedl sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.
Současnému druhému týmu extraligy chybí Tomáš Kundrátek, Lukáš Krajíček, Jakub Matyáš a Marian Adámek.

Pro Barkera to v žádném případě není premiéra v evropských soutěžích. “Na Cama jsme dostali tip, ve své kariéře získal skvělé zkušenosti, dlouho hrál v NHL, KHL, ve Švýcarsku anebo ve Finsku. Navíc disponuje výbornými fyzickými parametry a věříme, že nám v tomto složitém období pomůže,” řekl Peterek.

Barker naposledy působil ve finském Ilves Tampere. “První kontakt s třineckým klubem přišel asi tak tři až čtyři dny zpátky, událo se to hodně rychle. A protože se cítím dobře a fit a od Tomáše Kundrátka, se kterým jsem hrál ve Slovanu, jsem slyšel o tomto klubu pouze samé dobré věci, jako například že je zde komfortní zázemí, ale přesto rodinné prostředí, tak jsem nasedl na letadlo a jsem tady,” uvedl Barker.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz