Místo filmů shlédli návštěvníci v Karlových Varech místní WC

(Aktualizováno před )

U čtyřiceti návštěvníků mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je naprosto jisté, že na letošní ročník nebudou vzpomínat zrovna v dobrém. Tento počet lidí se o víkendu u stánků s občerstvením nakazili z užitkové vody, která zde byla omylem napojena místo pitné.

„Zdroj je pravděpodobně užitková voda. Byli to všichni účastníci mezinárodního filmového festivalu. Jednak zaměstnanci nejmenovaného stanu a také někteří návštěvníci,“ pokračovala primářka oddělení emergency v karlovarské nemocnici Dagmar Märzová.

Právě do této nemocnice šli vyhledat postupně pomoc lidé postižení těžkými průjmy a zvracením. “Většina z nich po několika hodinovém ambulantním ošetření byli propuštěni do ambulantního ošetření,“ dodala Märzová. Podle primářky bylo štěstí, že šlo o mladé a zdravé jedince, kteří byli schopni po několika hodinách tyto problémy zvládnout. „Nikdo nezůstal hospitalizovaný,“ dodala primářka. V jednu chvíli však nápor postižených byl tak velký, že některé z nich museli ošetřující umístit na chodbu na lehátka.

Krajská hygienická stanice v Karlových Varech nyní tento případ řeší. „Provádíme šetření, jak ve stáncích, tak u nemocných,“ uvedla mluvčí KHS v Karlových Varech Michaela Zajíčková. „Z obecného hlediska mohu říct, že se jednalo o bakterie, které způsobují fekální znečištění s tím, že se jednalo o užitkovou vodu,“

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz