Minulý týden na Uherskohradišťsku zloději nezaháleli

(Aktualizováno před )

Ve čtvrtek dopoledne zloděj okradl muže, který v ulicích Štěpnická a Jana Žižky v Uherském Hradišti rozvážel zásilky. Muž se několikrát vzdálil od vozidla, které nechal odemknuté. Pohotový lapka této chvíle využil a kradl. V jeho rukách skončila ledvinka s osobními doklady, mobilním telefonem a finanční hotovostí. Způsobená škoda je vyčíslena na necelých pět tisíc korun. Zloděj je podezřelý z přestupku proti majetku, za což mu hrozí tučná pokuta.

Ve stejné době řádil zloděj ve Starém Městě. Mladá žena zaparkovala vozidlo značky VW Touran v ulici Východní poblíž vodní nádrže a odešla. Během hodiny jí zloděj rozbil sklo na zadních dveřích a ze zavazadlového prostoru si odnesl kabelku s peněženkou, osobními doklady a finanční hotovostí. Poškozením vozidla a krádeží věcí vznikla škoda přesahující sedm tisíc korun. V tomto případě je zloděj podezřelý z trestného činu krádež. Na ten zákon pamatuje až dvouletým vězením.

Podstatně vyšší škodu způsobil zloděj, který kradl dnes v noci na parkovišti před bytovým domem ve Štěpnicích. Do octavie se dostal prozatím neznámým způsobem. Z vnitřních prostor poté ukradl dvě dětské autosedačky, powerbanku a finanční hotovost. Majitelka škodu vyčíslila na bezmála třináct tisíc korun. I tento zloděj může jít až na dva roky do vězení. 

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz