Ministryně spravedlnosti nakonec rezignuje. Důvodem je podle ní mediální kampaň

(Aktualizováno před )

Odpoledne Taťána Malá oznámila, že nehodlá odstoupit z funkce ministryně spravedlnosti. Navečer už je vše jinak, Malá rezignuje.

Hlavním důvodem je mediální kampaň, která by podle ní mohla poškodit druhou vládu Andreje Babiše. „Je to moje vlastní rozhodnutí. V žádném případě nepřiznávám žádné pochybení,“ řekla Malá. Jejímu prohlášení předcházelo jednání celostátního výboru hnutí ANO. Předseda ANO a zároveň premiér Andrej Babiš uvedl, že hnutí za Taťánou Malou stojí. „Výbor vyjádřil Táně Malé podporu. Jsme přesvědčeni o tom, že nepodváděla.”

Taťána Malá tak ve funkci vydržela pouhých třináct dní.
Před týdnem se v médiích začaly objevovat pochybnosti u jejích diplomových pracích, které vypracovala před léty na Mendelově univerzitě v Brně (ekonomika) a na soukromé Panevropské vysoké škole v Bratislavě (právo). Podle informací měla některé pasáže opsat z jiných diplomových prací. Malá to od začátku odmítá.

V tuto středu bude sněmovna hlasovat o důvěře Babišovy vlády. Premiér ještě předtím navrhne prezidentu Miloši Zemanovi, aby ho pověřil prozatimním šéfem resortu spravedlnosti. “Abych měl dostatek času najít návrh na nového ministra spravedlnosti,“ řekl premiér. Ke jménům, o kterých se nejvíce spekuluje (Jeroným Tejc či Petr Mlsna), se nechtěl vyjadřovat.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz