Michal Bílek chce dostat Zlín opět do vyšších pater

(Aktualizováno před )

Zatímco před rokem se zlínští fotbalisté začali připravovat nejenom na ligový ročník, ale také i na evropské poháry, letos se jich týká jen první varianta, protože jejich výkony v minulé sezoně měly daleko k tomu, aby mohli pomýšlet na “evropu”. Spíše byli rádi, že se v naší nejvyšší soutěži vůbec udrželi..

I proto došlo ke změně na trenérském postu. Vlastimila Petrželu vystřídal Michal Bílek, který v minulosti trénoval v Teplicích, ve Spartě, ale především byl koučem české reprezentace, kterou dostal v roce 2012 na evropský šampionát. „Jsem za tu nabídku rád. Moc se na tu práci těším. Myslím, že to mužstvo, které ve Zlíně je, tak kvalitu má. Budeme pracovat na co nejsilnějším složení kádru, abychom pak mohli splnit cíle, které si stanovíme,“ prozradil Michal Bílek své první pocity po podpisu smlouvy.

Na začátku přípravy se už na zlínském stadioně nepotkal s brankářem Zlámalem (odchází do skotského Hearts), univerzálem Holzerem a záložníky Vukadinovičem (oba Sparta) a Ekpaiem (Plzeň), kteří už v týmu nebudou pokračovat.

Naopak by zlínský dres měl oblékat stoper Petr Buchta, který se vrátil z hostování v Jihlavě. “Vzhledem k tomu, že jsme v minulé sezoně dostávali hodně gólů, tak jsme rádi, že se nám povedlo tento přestup dotáhnout a Petra dnes ve Zlíně přivítat. Zpevníme tak zadní řady a zvýšíme konkurenci na těchto pozicích,” sdělil sportovní ředitel Zdeněk Grygera.

Moravský tým si ale stahuje i další hráče z hostování – Libor Holík (Jihlava), Robert Bartolomeu (Zlaté Moravce), David Štípek (Žižkov Praha) a Tomáš Masař (Třinec).

První přípravné utkání sehrají zlínští fotbalisté ve středu 20. června. Ve fotbalovém areálu ve Spytihněvi změří síly od 16:00 s druholigovým Znojmem. Příští týden se vydají na soustředění do Rakouska, kde se střetnou s maďarským týmem Ferencváros a poté ještě s několikanásobným mistrem čínské ligy Guangzhou Evergrande FC.

Kádr pro letní přípravu
Brankáři: Dostál, Šiška
Obránci: Bartošák, Matejov, Holík, Buchta, Gajić, Bačo, Tkadlec, Kopečný
Záložníci: Džafić, Mehanović, Hronek, Hnaníček, Podio, Jiráček, Bartolomeu, Štípek, Štěpánek, Slaměna, Traore, Masař
Útočníci: Železník, Beauguel, Votava, Vyhnal

.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz