Metnar se omlouvá za chyby v diplomce. Odstoupit však nehodlá

(Aktualizováno před )

Parlamentní opozice možná čekala, že si řekne: “Do třetice všeho dobrého”, ale nestalo se tak. Ministr obrany Lubomír Metnar oznámil dnes novinářům, že nehodlá rezignovat, i když zároveň uznává, že v jeho diplomové práci jsou chyby.

“Rád bych se touto cestou omluvil jak veřejnosti, tak autorovi publikace, ze které jsem ve své diplomové práci vycházel, že jsem neuvedl řádně citace,” řekl před novináři Lubomír Metnar. Zároveň podotkl, že jeho práce není plagiát, takže nevidí důvod k odstoupení.
O nejasnostech v jeho diplomové práci se začalo mluvit na začátku tohoto týdne. Metnar od té chvíle s novináři nekomunikoval, protože čekal na posudky, které si nechal vypracovat. “Posudky Policejní akademie i Ostravské univerzity shodně tvrdí, že má práce není plagiátem,” řekl ministr obrany.

Metnar už je třetím ministrem nové vlády, u kterého se našly pochybnosti ohledně diplomové práce. Taťána Malá, ministryně spravedlnosti a Petr Krčál, ministr práce a sociálních věcí na své funkce po mediálním tlaku rezignovali.

Premiér Andrej Babiš vnímá v tuto chvíli záležitost za uzavřenou. Je pro něj důležité, že odborníci neoznačili Metnarovu diplomovou práci za plagiát.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz