Město Trutnov chystá bezpečné parkování kol, vybuduje cyklověž

(Aktualizováno před )

Město Trutnov chystá již avizovanou novinku pro cyklisty, vybuduje automatické parkovací zařízení pro kola, tzv. cyklověž. Ta pojme až 118 jízdních kol. Díky evropské dotaci za ni město zaplatí pouze 10 % z celkové ceny.

Na podporu cyklodopravy vybuduje trutnovská radnice tzv. cyklověž, tedy automatické parkovací zařízení pro kola. Jde o unikátní zařízení s 24hodinovým bezobslužným automatickým systémem uschovávání a vydávání jízdních kol, který je pro cyklisty díky jednoduché manipulaci uživatelsky přátelský. „Parkoviště pro kola chceme umístit v těsné blízkosti autobusového nádraží, tudíž kousek také od vlakového nádraží. Mohou jej tak využívat nejen lidé při pochůzkách ve městě, ale i ti, kteří dále pokračují jiným typem dopravy mimo město,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Věž má podobu dvanáctistěnu s půdorysem o průměru 8 metrů, výškou 11 metrů a s 13 úložnými úrovněmi. Parkoviště pojme až 118 jízdních kol, která jsou po dobu úschovy pojištěna a chráněna před vlivy počasí a neoprávněným přístupem třetích osob. „Lidé budou moci na internetu sledovat obsazenost parkovacích míst,“ dodává Ivan Adamec. Bezprostřední okolí věže bude vhodně upraveno tak, aby byl zajištěn pohodlný a bezbariérový přístup nově vybudovaným a upraveným chodníkem.

Realizace stavby je naplánována na první polovinu příštího roku. Díky „Integrovanému regionálnímu operačnímu programu“ a projektu reg. č.: CZ.06.1.37/0.0/0.0/17_100/0006466 zaplatí radnice pouhých 10 % z celkových nákladů, které činí zhruba 12,5 milionu korun.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz