Město stanovilo maximální cenu za Senior taxi

(Aktualizováno před )

Radní Kroměříže stanovili maximální cenu za využití Senior taxi na 75 korun. Platit bude od 1. července. „Lidé z místních částí službu dosud příliš nevyužívali, neboť pro ně byla kvůli platbě za kilometr drahá. Věřím, že po stanovení maximální ceny se jejich zájem o Senior taxi zvýší,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka (KDU-ČSL).

Senior taxi od loňského roku usnadňuje starším lidem a zdravotně postiženým cesty k lékaři, na úřady či na nákupy. Provozují jej Sociální služby města Kroměříže, které jsou příspěvkovou organizací města. Taxík jezdí ve všední dny od ranních hodin až do 16:00. Využívají ho lidé starší 65 let nebo zdravotně postižení s trvalým bydlištěm v Kroměříži a místních částech města.

Taxík je třeba objednat na telefonním čísle 601 086 101. Nástupní sazba je 15 korun, kilometr jízdy přijde také na 15 korun a za každou minutu čekání se účtují dvě koruny. Od července platí zmíněná maximální cena 75 korun za jednu jízdu. Zájem o službu se postupně zvyšuje, počet výjezdů roste.

„Z několika desítek měsíčně, na kterých jsme začínali, registrujeme nyní už téměř 200 výjezdů za měsíc. Ukázalo se, že služba má pro naše občany smysl, že jim výrazně usnadňuje život,“ doplnila ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz