Město si při příležitosti Dne Plzně v Senátu připomene tři své významné rodáky

(Aktualizováno před )

Bohumila Konečného, Viléma Heckela a Miroslava Horníčka, tři významné plzeňské rodáky narozené v roce 1918, připomene město Plzeň již na tradiční akci Den Plzně v Senátu ve Valdštejnské zahradě v sobotu 1. září. Vernisáž se uskuteční od 10 hodin. Výstavu doplní bohatý program, jenž nabídne dobovou módní přehlídku, taneční vystoupení Dance by Lion´s, hudbu kapely Pilsner Jazz Band, práci bednářů Plzeňského Prazdroje nebo prezentaci regionálních potravin Plzeňského kraje. Nad plzeňským dnem v Senátu převzali záštitu senátoři Lumír Aschenbrenner a Milada Emmerová. Vstup na akci je zdarma.

„Město Plzeň si v letošním roce připomíná sté výročí vzniku samostatného Československa celoročním projektem ‚Kde domov můj‘. Vzpomínka na přelomový rok 1918 a na naše slavné rodáky, jež spojuje nejen místo a rok narození, Plzeň 1918, ale především hluboké otisky jejich života v jednom století dějin naší země, představíme obyvatelům a návštěvníkům Prahy při již dvanáctém Dnu Plzně v Senátu. Výstava v krásných prostorách Valdštejnské zahrady bude výběrem ze samostatných podzimních výstav plzeňských rodáků a pozvánkou k návštěvě Plzně na mnoho dalších akcí, jež připomenou pány Konečného, Horníčka a Heckela,“ uvedl první náměstek primátora Martin Baxa, jenž se zúčastní zahájení výstavy v sobotu 1. září.

„Letošní Den Plzně v Senátu je tematicky věnován třem plzeňským osobnostem, které mají společný rok narození 1918. Miroslav Horníček i Bohumil ‚Bimba‘ Konečný jsou mi blízcí i tím, že studovali v prostorách stávajícího Gymnázia Mikulášské náměstí, které jsem po mnoha letech navštěvoval i já,“ řekl senátor Lumír Aschenbrenner.

Město Plzeň pořádá Dny Plzně v Senátu již od roku 2005 pravidelně každý rok s výjimkou let 2013 a 2014. Organizátorem výstavy je v letošním roce Odbor prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně. V loňském roce se Plzeň ve Valdštejnské zahradě prezentovala jako město loutkářství, v roce 2016 představila své unikátní prostory světoznámého architekta Adolfa Loose.

Celodenní program Dne Plzně v Senátu v sobotu 1. září
10.30, 11.30, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 hodin – hudební vystoupení Pilsner Jazz Band
11.00, 13.30 hodin – dobová módní přehlídka
12.00, 15.30 hodin – taneční vystoupení skupiny Dance by Lion’s
12.30, 14.30 hodin – prezentace regionálních potravin Plzeňského kraje
10.00 – 17.00 hodin – ukázky práce bednářů Plzeňského Prazdroje, prezentace města Plzně a Plzeňského kraje

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz