Město Cheb zvažuje výstavbu nového koupaliště v Poohří

(Aktualizováno před )

V sousedství sportovního areálu na levém břehu Ohře by v příštích letech mohlo vyrůst nové městské koupaliště. O jeho vybudování v této lokalitě se začalo uvažovat před šesti lety, ale realizaci zatím bránily podmínky dotace, kterou město na úpravy levého břehu získalo. „Podle dotačních pravidel nesmíme do zrevitalizovaného území pět let zasahovat. Lhůta vyprší letos na podzim, takže se k záměru venkovního koupaliště vracíme. Na to, že plovárna přímo ve městě chybí, naši občané často poukazují. Je to jedna z vůbec nejčastějších připomínek. Vidí, že v Německu je koupaliště prakticky v každém městě, takže by ho chtěli i v Chebu. Máme sice městskou plovárnu na Dřenici, ale uvědomujeme si, že každý nemá možnost za koupáním pravidelně dojíždět, že maminky s menšími dětmi preferují koupání co možná nejblíže bydlišti nebo že v týdnu chtějí být lidé po práci u vody co nejdříve,“ uvedl místostarosta Michal Pospíšil.

V současné době se prověřuje, zda by bylo možné koupaliště v sousedství řeky vybudovat. „Už jsem o tom jednal na ředitelství Povodí Ohře v Chomutově. Bylo mi řečeno, že nejsou proti, ale že se nyní zpracovávají záplavové plány, jejichž součástí bude i vymezení zón, kde se bude dát stavět a za jakých podmínek. Podle toho uvidíme a případně bychom museli hledat jinou vhodnou lokalitu. Poohří se nám však jeví jako ideální. Ostatně plovárna tady v minulosti bývala,“ upřesnil místostarosta.

Město si už také nechalo zpracovat úvodní studii, jak by zamýšlené koupaliště mohlo vypadat a kolik by jeho vybudování stálo. Podle hrubých předběžných odhadů by to bylo přes 80 milionů korun. „Studii pro nás zdarma zpracovala renomovaná kancelář, která například vyprojektovala venkovní koupaliště pro jihoněmecký Balingen. Jde o město velikostně zhruba srovnatelné s Chebem a koupaliště tam má velký úspěch. V teplých dnech ho navštíví až 4 tisíce lidí. Uspořádání našeho chebského koupaliště by mohlo být obdobné. Byl by tam tedy multifunkční bazén s oddělenými částmi pro plavce a neplavce, tobogán a samozřejmě i veškeré potřebné zázemí. Parkoviště bychom chtěli vybudovat na nevyužitém pozemku v nedaleké Havlíčkově ulici, který město před nedávnem odkoupilo od společnosti Ahold,“ upřesnil Michal Pospíšil.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz