Medvědi nasázeli Písku pět branek a suverénně sebrali vítězství

Pět vstřelených branek a navrch druhé čisté konto v letošní sezoně. Taková je vizitka pelhřimovských hráčů po středečním klání s Pískem. Diváci se v první třetině branky nedočkali, ovšem ve druhé dvacetiminutovce už začaly padat branky. Pelhřimov vstřelil rovnou tři, čímž si vybudoval dobrou pozici do poslední části, ve které svoje vedení navýšili dalšími dvěma trefami.

Oba týmy se hnaly již od úvodu utkání za gólem. V polovině první třetiny Kaminsky zavezl puk až před Hausera, protlačit puk za jeho záda ale nedokázal. Za Písek ohrožoval domácí branku nejčastěji Sýpek, ten nejprve těsně přestřelil prázdný horní roh Holíkovy branky, a před koncem třetiny ujel obraně Pelhřimova, jenže nedokázal překonat Holíka. Po první třetině oba týmy odcházely za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině už začaly padat branky. Ve 25. minutě se protáhl Martin Kosnar kolem mantinelu a střelou z blízka překonal Hausera. Hosty inkasovaný gól rozhodil a Medvědi mohli jít o dvě minuty později do dvoubrankového vedení, Kohút ale smolně trefil místo takřka prázdné brány horní tyč. Skóre se měnilo až ve 33. minutě. Hauser sice dokázal Kohútovu střelu vyrazit, vyrazil ji ale směrem do vlastního obránce, od kterého se puk odrazil přímo do Hauserovy branky, a domácí fanoušci se radovali podruhé. Ve 39. minutě se domácí tribuny rozjásaly potřetí. Grebenyuk se dostal s pukem až před Hausera a z malého úhlu dotlačil puk až do brány hostů. Domácí se po druhé třetiny vraceli do kabin s pohodlným náskokem tří gólů.

Třetí třetina nabídla opět vyrovnanější hokej než v druhé třetině. V 54. minutě se vylučovalo na obou stranách, Písek zariskoval a odvolal brankáře více než 6 minut před koncem. Risk se nevyplatil, hosté se dostali do několika šancí, žádnou z nich ale nevyužili a v 56. minutě inkasovali do prázdné, na listinu střelců se podruhé zapsal Alexandr Grebenyuk. Písek se ale nevzdával a podruhé odvolal brankáře. Toho využil Martin Kosnar a v 57. minutě si připsal druhý zásah. Další gól už nepadl a Medvědi si připsali vysokou výhru 5:0. Skvěle chytající Martin Holík si navíc připsal druhé čisté konto v sezóně.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – IHC Písek 5:0

Branky a nahrávky: 25. Kosnar (Kasalý, Kohút), 33. Kohút (Grebenyuk), 39. Grebenyuk (Kasalý, Kohút), 56. Grebenyuk, 57. Kosnar (Selickis). Rozhodčí: Ondráček – Roupec, Šimánek.
PEL: Holík (Urban) – Kříž, Jonáš, Kohút, Krtek, Kasalý D. – Kaminsky, Bezděk, Votápek, Svoboda, Grebenyuk, Kasalý F., Piš, Sigmund, Adam, Kosnar, Selickis.
PIS: Hauser (Buchta) – Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Houdek, Hanus – Hučko, Šuhaj, Sýbek, Polata, Volf, Marcilis, Strnad, Matějka, Novotný, Novák.