Matúš Lacko si přeje, aby Znojmo doma vyhrávalo

(Aktualizováno před )

Generálka proti Uherskému Brodu vyšla Znojmu i díky Matúši Lackovi. Jednatřicetiletý hráč již ve třetí minutě otevřel skóre utkání, druhou branku navíc mohl přidat na konci prvního poločasu, jeho střela ve vápně však nebyla příliš důrazná. Lacko se po zápase neohlédl jenom za úspěšnou přípravou, ale také se vrátil k uplynulému soustředění.

Jak bys zhodnotil generálku proti Uherskému Brodu?
Soupeř nás celkem potrápil, protihráči toho hodně naběhali a dostali se k zajímavým příležitostem. Z mého pohledu se jednalo o dobrý zápas, akorát mě trošku mrzí, že se nám nepodařilo využít protiútoky po stranách a že jsme z toho nevytěžili více.

Čekal jsi tak jednoduchý zápas?
Pro mě osobně to až tak snadné nebylo. Především ve chvílích, kdy se jejich hráči ocitali velmi blízko, tak to nebylo úplně jednoduché.

Vzhledem k přípravnému duelu se celkem jednalo vyhecované utkání…
Chvílemi ano, ale to asi patří k fotbalu. Ve svém věku to přeci jen už beru s nadhledem.
Přibližně v polovině druhého poločasu se po tobě ohnal jeden z protihráčů poté, co jsi ho zatáhl za dres…
Škoda, že ještě nezůstal na hřišti. (s úsměvem) (Trenér Uherského Brodu několik minut po vypjaté situaci svého svěřence vystřídal – pozn. aut.)

Před týdnem jste absolvovali týdenní soustředění v Rakousku. Jak probíhalo z tvého pohledu?
Příprava je super. Na začátku jsme si hodně zaběhali, ale to je pod trenérem Kalvodou už taková klasika a věděl jsem, do čeho jdu. Zápasy se silnějšími týmy nám ukázaly, v čem ještě máme nedostatky, ale popasovali jsme se s tím dobře. Upřímně bych byl radši, kdybychom jeden dva zápasy prohrály, abychom si to opětovně nevybrali během sezóny.

Neobáváš se, že by takový zápas blbec mohl přijít už v prvním mistrovském utkání s Varnsdorfem?
Mám z toho trochu strach. Občas na to myslím, zvláště, když se uplynulý půlrok nepovedl. Na druhou stranu ovšem začínáme úplně od nuly. Pokud k tomu přistoupíme tak, jak máme, tak tři body by měly zůstat doma.

Kabina tedy nelítá v oblacích…
Myslím si, že nelítá. Noví spoluhráči mají pokoru a zůstávají při zemi. Přišli se porvat o dobré výsledky, takže mančaft je dobře poskládaný.

Jak vidíš s tímto mančaftem šance na následující ročník?
Chtěl bych hrát v horní polovině tabulky, okolo šestého místa, ať jsme v pohodě a máme o co hrát. Hlavní je, abychom vyhrávali doma.

Myšlenky jsou spíše na střed tabulky, než případnou bitvu o postup…
O postupu se momentálně nebudeme bavit. Je teprve začátek sezóny a vím, jak to bylo, když jsme se o tom bavili v zimě a dopadlo to, jak to dopadlo. Radši ať máme pokoru a výsledky poté dojdou samy.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz