Malý fotbal taky fotbal

(Aktualizováno před )

Kdyby se ve sportu vždy pěstoval konzervatismus, tak bychom doteď se dívali v televizi či naživo jen na fotbal, hokej, volejbal, házenou, atd. a nevznikly by různé odnože těchto zmiňovaných sportů.

Nemohli bychom tak obdivovat krásná těla hráček plážového volejbalu, všestrannost triatlonistů či pevné nervy biatlonistů při poslední střelbě.
A také bychom se nemohli radovat z úspěchů našich hráčů malého fotbalu.
V současné chvíli probíhá mistrovství Evropy v Kyjevě. Naši patří mezi favority, vždyť v loňském roce dosáhli na titul mistrů světa! A zatím vše probíhá jak má, protože naši porazili v úvodních dvou zápasech Turecko (7:3) a Ázerbájdžán (2:1). Dneská je od 20. hodin čeká další zápas, soupeřem jim bude Srbsko.

Češí reprezentanti odcestovali do Ukrajiny s touto sestavou:
brankáři: Jaroslav Bellada (Praha), Ondřej Bíro (Most)
obránci: František Hakl, Pavel Šultes (oba Praha), Vít Popelka, Tomáš Režný (oba Most)
záložníci: Jan Koudelka (Blanensko), Jakub Polák (Most), Patrik Levčík (Brno)
útočníci: Jiří Sodoma, Stanislav Mařík (oba Praha), Jakub Göth, Robin Demeter (oba Jihlava), David Presl (Brno), Ondřej Paděra (Blanensko)

A zde je žebříček největších úspěchů českého reprezentačního týmu v malém fotbalu.

1. na první místo nelze samozřejmě dát nic jiného než loňský triumf na MS. Zasložili se o něj tito hráči – Bíro, Bellada, Režný, Uhlíř, Mařík, Salák, Kounovský, Hakl, Levčík, Paděra, Polák, Koudelka, Rosůlek, Novák a Kavka pod vedením trenérů Radka Pokorného a Stanislava Bejdy. V tuniském Nabeulu porazili ve finále Mexiko 3:0.

2. Na druhou příčku můžeme směle zařadit také úspěch z loňského roku. Na domácím evropském šampionátu dosáhli naši na stříbrné medaile. Ve finále nestačili na Rusko a prohráli až na pokutové kopy.

3. Před dvěma lety získali naši “malí fotbalisté” bronz na ME, které se konalo v maďarském Székesfehérváru.

4. V témže roce se předvedli i naši mladíci do 21 let, kteří v Praze získali titul.

Zkrátka Česká republika je v této sportovní disciplíně současnou světovou velmocí.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz