Lukáš Železník byl s přátelákem s Čínou spokojený

(Aktualizováno před )

Ševci uhrál i ve druhém zápase na rakouském soustředění remízu 1:1. Tentokrát proti čínskému soupeři Guangzhou Evergrande Taobao F. C. O jedinou trefu Zlína se postaral útočník Lukáš Železník, který se po zápase podělil o své pocity z utkání.

„Pokud budeme hrát tak jako jsme odehráli tato utkání, tak může být sezona úspěšná. Makali jsme všichni jeden za druhého a takhle by to mělo vypadat i v soutěžních zápasech. Soupeři byli kvalitní, ale je to pořád jen příprava,“ hodnotí Lukáš Železník, střelec jediné zlínské branky. „Pablo Podio mě našel krásným pasem za obranu. Mrkl jsem na gólmana, viděl jsem, že vybíhá a tak jsem zvolil lob přes něj. Pak už jsem to tlačil očima do brány,“ popisuje svou trefu.

„Jsme stále v plné přípravě. Soustředění bylo náročné, ale tréninkové dávky co jsme absolvovali, nám můžou hodně pomoct do sezony. Co se týká branky, tak jsem za ni rád. Minulý zápas jsem měl šance a nedal jsem, tentokrát jsem proměnil, takže jsem spokojen,“ těší osmadvacetiletého útočníka, pro kterého to nebyl první zápas s čínským týmem.

„Už jednou jsem hrál proti soupeři z čínské ligy. To bylo ještě na hostování ve Slavii, když jsme byli na soustředění. Tentokrát to byl podobny zápas. Zahraniční hráči jsou o pár levelů výš než domácí hráči z Číny. Navíc tam teď trénuje Cannavaro, který měl skvělou aktivní karieru. Budu se opakovat, ale pokud budeme hrát všichni jeden za druhého, tak se můžeme rovnat s každým soupeřem,“ hlásí sebevědomě Lukáš Železník.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz