Lukáš Endál míří do Motoru a velmi se těší

(Aktualizováno před )

Už teď by z fleku odpřisáhl, že na ledě nechá duši. Z jeho slov je cítit, jak si štace v Motoru váží a těší se na ni. Útočník Lukáš Endál je jednou z nejvýraznějších posil budějovického týmu. Agresivním pojetím hry dokáže být pro soupeře mimořádně nepříjemný, ale především se od něho budou očekávat kanadské body. Na zklamání z Havlíčkova Broda nezapomene zřejmě nikdy, ale Motor je pro něho další velká kariérní výzva.

Jak došlo k tomu, že jste po sezoně zamířil na jih Čech?
Domluvili jsme se velice rychle. Nabídek jsem měl opravdu dost, ale byl jsem v neustálém kontaktu s Alešem Totterem, který mě dříve trénoval. Následně jsme se bavili i s hlavním trenérem Václavem Prospalem a po telefonátech, které jsme měli, to nabralo rychlý spád. Celý přestup dotáhl agent, upeklo se to opravdu za pár dní. Jsem strašně rád, že tu mohu být.

Před uplynulou sezonou jste měl nějaké nabídky z WSM ligy, ale raději jste zvolil setrvání v Havlíčkově Brodě a mohl jste tak zůstat doma s rodinou. Byla pro vás nabídka z Motoru mnohem zajímavější než od jiných klubů před rokem?
Je to tak. I letos jsem měl nějaké nabídky, ale neoslovily mě tolik, jako ta z Budějovic. Za sebe mohu říct, že nabídka z Motoru se neodmítá. Je úžasné, že o mě měli zájem trenéři, jako jsou pan Totter a Prospal. Navíc je v Budějovicích fantastické zázemí a fanoušci. Ohromně jsem si toho vážil a přesun na jih Čech je pro mne obrovská výzva.

Možná jste Jihočechy oslovil i tím, že v říjnu jste se proti nim trefil za Slavii hned dvakrát a zařídil Pražanům vítězství.
Pro mne je důležité, aby se mi dařilo rozhodovat utkání i v Budějovicích a budu platným hráčem. Jestli to mělo nějaký vliv na můj příchod? To opravdu nevím.

Za Slavii jste v průběhu sezony naskakoval díky střídavým startům a sbíral jste více jak bod na zápas. Užíval jste si zápasy ve WSM lize?
Rozhodně, ale užíval jsem si i zápasy za Havlíčkův Brod. Tím, že jsem se vrátil domů a mohl žít s rodinou, jsem měl prostor na to, abych na sobě mohl pracovat. Vždy jsem si říkal, že pokud přijde nabídka z vyšší soutěže na střídavé starty, tak na to musím být připravený. Ve Slavii jsem měl stejnou roli jako v Brodu, což pro mne bylo hrozně důležité. Mohl jsem jim tak vracet důvěru, kterou ve mne díky střídavým startům vložili. Věřím, že to, co jsem v uplynulé sezoně předváděl v obou dresech, si dokážu přenést i do Motoru.

Podruhé za sebou vám opravdu o vlásek unikl s Havlíčkovým Brodem postup do WSM ligy. Panovalo při druhém neúspěšném pokusu velké zklamání?
Mám to v hlavě pořád. Myslím si, že mě to bude mrzet navždy, na poslední zápas s Porubou nezapomenu. Nemá už cenu se o tom bavit, pořád mě to bolí a bolet bude. Nedokážu si to doteď vysvětlit. Neustále jsem byl přesvědčen, že to zvládneme. Chtěl jsem to Havlíčkovu Brodu vrátit tím, že jsem mohl nastupovat doma. Bylo to pro mne hrozně bolestivé.

Už jste s trenéry rozebírali vaši pozici v týmu? Mluvili jste o tom, že by vám mohla svědčit role, kterou jste měl v uplynulé sezoně?
Po telefonu už jsme se o tom s trenéry bavili, ale více si k tomu řekneme, až se začne trénovat na ledě. Pevně věřím v to, že dokážu plnit věci, kvůli kterým mě Motor angažoval. Bude se ode mne očekávat gólový přínos a doufám, že to zvládnu.

Sezonu jste měl opravdu dlouhou. Kdy jste se k Motoru připojil?
Končili jsme v dubnu, a jakmile jsme se dohodli na přestupu, tak jsem jel do Budějovic podepsat smlouvu. Od té doby jsem byl v kontaktu s kondičním trenérem Tomášem Cibulkou, vše jsme spolu řešili a píšeme si každý den. Naplánoval mi tréninky, připravoval jsem se doma.

Minulé sezony jste končil až v jarních měsících. Máte už tedy zkušenosti s tím, jak se správně připravit na závěrečnou a rozhodující fázi sezony?
To je těžká otázka, ale věřím, že jo. Závěr sezony je opravdu náročný, člověk musí vydržet se silami, aby mohl podávat stoprocentní výkony. Zápasy pak jdou rychle po sobě, je důležité dobře regenerovat. Často je to ale ovlivněné tím, jestli vás v průběhu sezony potkají nějaká zranění, zda jste ve formě či se vám nedaří. I psychika hraje důležitou roli a je třeba, abych na sobě neustále pracoval a byl připraven na všechny fáze sezony.

V Budějovicích budete bydlet s rodinou?
Budu tu žít převážně sám. Malá dcerka chodí do školky a přítelkyně Lucka má dobrou práci. Nechtěl bych ji v tom omezovat, jsem rád, že může doma dělat práci, která ji baví. Takhle jsme se dohodli a šli do toho. Nevidím v tom problém. Budějovice nejsou od Brodu daleko, takže když bude čas, tak vyrazím domů.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz