Liga začíná, fotbalisté Slovanu dnes vyzvou v úvodním kole nového ročníku Karvinou

A je to tu! Startuje nový ročník nejvyšší fotbalové soutěže. A nejedná se o ledajaký ročník. Letos poprvé se bude hrát liga novým formátem, ve kterém nejen o mistrovi rozhodnou nadstavbová kola. V 1. kole Fortuna ligy, jak se nově soutěž jmenuje, přivítá Slovan na svém stadionu Karvinou. Připíšeme si výhru hned na úvod? Zápas dnes v 17:00.

MFK KARVINÁ
MFK Karviná, stejně jako liberecký klub, měnila po minulé sezóně trenéra. Novým lodivodem se stal Roman Nádvorník přicházející z Táborska. Bude to tedy ostrá premiéra v novém klubu pro oba kouče. Pikantní utkání to bude také pro útočníka Slovanu Radka Voltra, který se po uplynulém ročníku vrátil z hostování právě z Karviné. Slezský tým opustil také kapitán Pavel Eismann nebo Peter Štěpanovský. Naopak do klubu přišli na hostování plzeňští Piroch se Suchanem. Náš soupeř absolvoval 7 přípravných zápasů s bilancí 4 výher, 1 remízy a 2 proher při skóre 15:14. Poslední utkání proti týmu z druhé polské ligy Odra Opole vyhrála Karviná 1:0.

FC SLOVAN LIBEREC
Slovan měl v letní přestávce napilno. Klub se rozloučil s trenérem Davidem Holoubkem a angažoval slovenské kouče Zsolta Hornyáka s Branislavem Sokolim. Volné místo sportovního ředitele zaujal Zdeněk Koukal. Trenéři se sportovním ředitelem neměli mnoho času, ale pracovali velmi efektivně. Po vlně odchodů, mezi kterými byli například kapitán Coufal či Bosančić, bylo potřeba získat posily. Novými hráči Slovanu se tak postupně stali Koscelník ze slovenských Michalovec, Elvis Mashike Sukisa a Jakub Pešek z Českých Budějovic, nejlepší střelec druhé ligy Jan Pázler, posila do budoucna Fukala a záložník Nešický. Na poslední chvíli k nim ještě přibyl francouzsko-guinejský středopolař Kamso Mara. Náš tým odehrál šest přípravných utkání. V jeden den nejprve podlehl Varnsdorfu 2:4, aby večer druhá půlka týmu zvítězila na půdě Neugersdorfu ze čtvrté německé ligy 1:0. Poté čekalo Slovan soustředění v Rakousku, které dopadlo velmi dobře. Modrobílí si postupně poradili s Apollonem Limassol 4:0, rakouským SV Ried 2:0 a rumunským ACS Sepsi 1:0. Mezinárodní ligová generálka s polským Slaskem Wroclaw skončila smírně 1:1. Náš tým má tak bilanci z přípravy 4-1-1 při skóre 11:5.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Tvorba webových stránek: Webklient