Lidské hyeny na Rychnovsku se opět pokoušeli obrat seniory o jejich úspory

(Aktualizováno před )

Další případy pokusů podvést seniory vyšetřují rychnovští kriminalisté spolu s kolegy z obvodního oddělení v Dobrušce. Operační důstojník přijal ve čtvrtek po obědě na linku 158 hned několik oznámení od seniorů nebo jejich příbuzných. V totožných scénářích babičky oslovuje vnuk s tím, že nutně potřebuje co nejdříve peníze. Požaduje urychlené předání co nejvyšší možné finanční hotovosti.

Ve včerejších případech naštěstí senioři žádné peníze podvodníkům nevydali. Naopak celý podezřelý telefonát nahlásili na linku 158 nebo o jeho obsahu informovali své příbuzné, kteří pak policii v jejich zastoupení kontaktovali. Po telefonátu se k seniorům rozjeli kriminalisté, kteří celou událost zadokumentovali a s oslovenými důchodci také podrobně celou situaci probrali, i preventivně s radou, jak v takovýchto případech postupovat.

Podobné telefonáty policisté zaznamenali už začátkem srpna na Královéhradecku. I v těchto případech volající, vydávající se příbuzné, požadovali po seniorech nemalé finanční částky. Při této protiprávní činnosti pachatelé používají různé lži, lsti a falešné historky, které mají získat důvěru eventuální oběti.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz