Lidská hyena oloupila slabozrakého muže, sebrala mu telefon a rozlámala brýle

(Aktualizováno před )

Zatím neznámý pachatel se pokusil ve čtvrtek oloupit slabozrakého muže o mobilní telefon. Poškozený seděl u metra Kobylisy na lavičce a v ruce měl telefon, když k němu přistoupil podezřelý, vytrhl mu ho z ruky a začal z místa odcházet. Poškozený ho doběhl, začal se s ním o telefon přetahovat a získal ho zpátky. Nicméně pak na něj útočník vytáhl nůž a opět se domáhal telefonu. Poškozený se dal ze strachu na útěk, vběhl do tramvaje a odjel pryč. Doufal, že se tím agresora zbavil, ale to se nestalo. Muž se totiž za tramvají rozeběhl a dostihl ji v další zastávce Ke Stírce. Tam došlo k dalšímu útoku na poškozeného, kterému strhnul brýle a rozlámal mu je. Pak z místa definitivně odešel.

Podezřelého muže, který byl ve společnosti ženy, zachytily kamery jak při činu, tak po něm. Muž si byl po loupeži koupit ve večerce pití a při placení položil zmiňovaný nůž na pult. Jestliže podezřelého nebo ženu, která byla s ním, někdo poznává, ať se ozve na linku 158.

Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestných činů loupež a poškození cizí věci, za což hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Škoda způsobená na poškozených brýlích byla vyčíslená na 8 tisíc korun.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz