Liberečtí senioři chtějí čistší město a slušnější politiky

(Aktualizováno před )

Po dalším půlroce se na liberecké radnici sešla Rada starších Komunitního střediska Kontakt s náměstkem primátora Ivanem Langrem. Cílem společného setkání je zjistit, co seniory ve městě trápí a co naopak hodnotí jako přínosné.

Členy Rady starších i ředitele Kontaktu Michaela Dufka pozval do historické zasedací místnosti náměstek Ivan Langr. Vyslechl si, s jakými problémy se senioři ve městě potýkají, a sám je informoval o novinkách, které město nejen pro ně připravilo a chystá.

Dlouhodobě seniory trápí nepořádek v ulicích a celkově čistota města. Stejně tak přerostlá tráva nebo nedostatek strážníků městské policie, kteří by na dodržování pořádku mohli dohlížet. Senioři se zajímali také o koupi libereckého zámku a jeho případné využití nebo o budoucnost pozemku po Textilaně. V diskuzi zaznělo i zamyšlení nad chováním dnešních politiků a mládeže.

„Se seniory jsem se potkal už asi pošesté či posedmé, jsou obrazně řečeno mojí živoucí aplikací na shromažďování podnětů a připomínek, které posléze předávám k vyřízení na jednotlivé odbory. A stejně rád slyším, když mi po půl roce zpětně říkají, že některé – byť ne všechny – jejich žádosti byly vyřízeny, jako je třeba oprava schodů u Horizontu či chodníku v Pavlovicích,“ řekl Ivan Langr.

Naopak si senioři pochvalují akce pořádané městem. Na několik z nich je pozval náměstek Ivan Langr. Kromě velkého množství kulturních a společenských akcí, které radnice chystá na období prázdnin v rámci programu Léta na náměstí, to je například letošní připomínka okupace ze srpna 1968 nebo oslavy významného 100. výročí založení Československé republiky.

„Seniorům jsem jako vůbec prvním prozradil název nové městské galerie i námět první výstavy, to dosud vědělo maximálně deset lidí, stejně jako detaily chystaného projektu Má vlast České filharmonie, který od srpna poběží od konce srpna v historické čekárně na hlavním nádraží ČD ke 100. výročí založení ČSR,“ doplnil náměstek.

Rada starších vznikla jako stálý poradní a iniciativní orgán ředitele Kontaktu pro otázky týkající se života seniorů v Liberci.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz