Liberečtí kriminalisté objasnili sérii vloupání

(Aktualizováno před )

Z bezmála čtyř desítek případů se bude zodpovídat 29letý recidivista.

Několika případy vloupání do automobilů, heren a restaurací, ale i do zahradních chatek a prodejních stánků, se v uplynulých měsících zabývali kriminalisté z Liberce. Rozeseté střípky důkazních prostředků z několika desítek míst činu se podařilo kriminalistům seskládat dohromady tak přesně, že v závěru poukázaly na jednu konkrétní osobu. 29letého recidivistu z Liberce.Detail vylomených dveří.png

Mladý muž se v průběhu takřka celého letošního roku dopouštěl majetkové trestné činnosti v Liberci a blízkém okolí. I přesto, že již byl v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost, neváhal a opětovně se dopustil téměř dvou desítek vloupání do vozidel, téměř desítky vloupání do heren a restaurací, ale také několika vloupání do zahradních chatek a rodinných domů. Za dobu svého řádění „navštívil“ téměř čtyři desítky objektů a způsobil škodu v hodnotě 434tisíc korun. Bral vše, z čeho mohl mít nějaký užitek. Včetně alkoholu a cigaret bral také oblečení, elektroniku, šperky a pochopitelně peníze.

S nashromážděnými důkazy jej pak muži zákona konfrontovali. Recidivista nezapíral a pod tíhou přesvědčivých argumentů se k případům doznal.

Kriminalisté jej obvinili nejen z přečinů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, ale také z přečinu zanedbání povinné výživy, kterého dopustil přesto, že si byl vědom vyživovací povinnosti vůči své dceři, jež mu byla určena rozsudkem Okresního soudu v Liberci. Od roku 2015 nepravidelně hradil stanovené platby, a tak mu do současné doby vznikl dluh přes 43tisíc korun. Současně s mužovým obviněním podal policejní komisař podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Návrhu bylo vyhověno a muž tak ve vazbě vyčká rozhodnutí soudu. V případě uznání viny mu hrozí až pětiletý pobyt ve vězení.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz