Liberec i podruhé v Lize mistrů neuspěl, naopak Plzeň si připsala druhou výhru

(Aktualizováno před )

Liberečtí hokejisté vstoupili do Ligy mistrů levou nohou. Po nečekané porážce v Belfastu (4:5) nebodovali Severočeši ani se švédskou Luleou.

Lulea HF – Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

První polovinu zápasu ještě dokázali hosté držet čisté konto, zároveň měli v tomto úseku největší šanci, když Hudáček trefil tyč.
Ve 30. minutě už padl gól a to branky hostí. Domácí pak ještě do konce druhé třetiny přidali jeden přesný zásah. Liberci se povedlo na začátku třetího dějství snížit, to však bylo z jeho strany vše. Lulea si vítězství ještě pojistila dvěma brankami.
“Švédský tým byl výrazně lepší v situacích jeden na jednoho, v nichž vyhrál spoustu puků. Utkání rozhodla naše nedisciplinovanost ve druhé třetině, kdy jsme soupeři darovali téměř dvě minuty dlouhou přesilovku pět na tři. Neodehráli jsme vyloženě špatný duel, domácí ale byli lepší,” uvedl kouč poražených Patrik Augusta.

Branky a nahrávky: 30. Sondell (Kovacs, Olausson), 39. Sellgren (Lundkvist, Ilomäki), 56. Emanuelsson (Tyrväinen, Sellgren), 60. Hallander (Engsund) – 51. Marosz (Filippi, Lenc). Rozhodčí: Kova (Fin.), Björk – Yletyinen, Sandström (všichni Švéd.). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3275.

Liberec: Peters – Šmíd, Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Kolmann, Bukač – Birner, L. Hudáček, Valský – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek, J. Vlach – Ordoš, A. Musil, Zachar. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.

Plzeňská Škodovka zatím může být se vstupem do této mezinárodní soutěže spokojená. Po výhře v prodloužení nad finskou Hämeenlinnou (5:4) si doma poradila s dánským klubem. Rungsted vyřídila devíti brankami a ukázala tak Liberci i Hradci Králové (prohrál s britským Cardiffem), jak se má hrát s outsidery.

HC Plzeň – Rungsted Capital 9:3 (3:2, 3:0, 3:1)

Už ve 3. minutě to bylo 2:0. První třetina byla bohatá na branky, hostům se povedlo vsítit dva góly. Domácí ale ještě přidali jednu branku, takže odcházeli do šaten více spokojení.
Ve druhém dějství už Plzeň ukázala, kdo je favorit a třemi brankami v podstatě rozhodla po 40. minutách o utkání.
Hosté v poslední třetině vsítili ještě jeden gól, domácí je však trumfovali trojnásobnou náloží.
V tomto zápase se dařilo především Milanu Gulašovi, který vstřelil hattrick a ještě přidal tři asistence.

Ladislav Čihák (trenér HC Škoda Plzeň): “Výsledek je zavádějící, věděli jsme, že Rungsted hrál s Zugem minimálně půlku zápasu vyrovnanou partii. Je to velmi bruslivý tým, možná se na nich trochu podepsalo cestování. Připravili jsme se na ně, chci hráče opravdu pochválit, že jsme šedesát minut hráli přesně tak, jak hrát chceme. Nesklouzlo to do pasivity, dohrávání zápasu a jsem rád, že to takhle nakonec dopadlo.”

Branky a nahrávky: 1. Roman Vlach (Kantner, V. Němec), 3. Gulaš (Mertl), 16. Mertl (V. Němec, Gulaš), 28. Gulaš (Moravčík, Pavelka), 32. Mertl (Gulaš, Vráblík), 39. V. Němec (Moravčík, Indrák), 43. Indrák z trest. střílení, 44. Pour (Gulaš), 47. Gulaš (Rob) – 10. Rosenthal (Raskob, Green), 20. Moore (Andersson, Boysen), 53. Lucia. Rozhodčí: Ansons (Lot.), Pražák – J. Svoboda, Zíka (všichni ČR). Vyloučení: 7:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3261.

Plzeň: Pavelka – Pulpán, Čerešňák, Budík, Vráblík, Moravčík, Kaňák – Pour, Mertl, Gulaš – V. Němec, Roman Vlach, Kantner – Rob, Kracík, Indrák – P. Straka, Kodýtek, Eberle – Kolda. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.