Lékárnu ve vsetínské poliklinice čeká modernizace za 3,5 milionu korun

(Aktualizováno před )

Několikatýdenní rekonstrukce čeká nemocniční lékárnu Duo umístěnou v budově polikliniky. Výsledkem bude větší komfort pro zaměstnance i pro samotné pacienty, kteří služeb lékárny využívají. Stavební úpravy včetně nového vybavení si vyžádají investici kolem 3,5 milionu korun.

Lékárna v poliklinice pochází z 80. let 20. století a její vybavení a prostorové uspořádání již nevyhovovalo moderním požadavkům, standardům systému práce s léčivy ani rostoucímu počtu klientů. Vedení nemocnice proto přistoupilo k její rekonstrukci.

Během stavebních prací, které budou trvat kolem čtyř týdnů, bude lékárna v poliklinice zcela uzavřena. Pacienti ale budou moci využívat druhé lékárny, která je v provozu u hlavního vchodu do Vsetínské nemocnice a po dobu rekonstrukce nabídne rozšířenou provozní dobu až do 17 hodin.

Po dokončení úprav se mohou klienti lékárny na poliklinice těšit na moderně vybavené prostory. „Bude je zde čekat příjemnější, klimatizované prostředí, praktičtější bude také uspořádání léků, které umožní plynulejší obsluhu,“ uvedl vedoucí lékáren DUO Tomáš Svoboda a dodal, že dojde ke zvětšení prostor prodeje, výdeje a skladu zdravotnických potřeb, což do budoucna přinese i jejich širší nabídku.

Kromě rekonstrukce prodejních a výdejních prostor se lékárna dočká nové podlahy, podhledů, klimatizace, osvětlení a – což ocení především imobilní pacienti – nových vstupních automatických dveří.

Lékárna na poliklinice by po dokončení měla vypadat tak, jak ji představuje studie na obrázku. Poskytovat dostatečný komfort by měla jak zaměstnancům, tak i klientům.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz