Ledecká opět dokazuje, že je nejlepší světovou snowboardistkou

(Aktualizováno před )

Ve sjezdovém lyžování se zatím Ester Ledecké nepovedlo navázat na olympijské vítězství, zato ve snowboardu hned na začátku sezony ukazuje svou genialitu. V dnešním závodě v italské Cortině d’Ampezzo nedala v paralelním obřím slalomu svým soupeřkám žádnou šanci a zvítězila. Je to pro tuto 23letou závodnici už šestnácté prvenství v této disciplíně.

Před dvěma dny ještě ve finále v Carezze (též v Itálii) prohrála s domácí Ochnerovou, teď už však nenechala nikoho na pochybách, že se pokusí opět získat triumf v celkovém hodnocení světového poháru. “Byla to úplně jiná trať než v Carezze, sníh byl hodně zmrzlý. Mám ráda obě trati, ale dnes jsem měla několik skvělých jízd. Jsem spokojená,” hodnotila Ledecká svou dnešní jízdu.

Dnešní závod: 1. Ledecká (ČR), 2. Zoggová (Švýc.), 3. Schöffmannová (Rak.), …v v kvalifikaci 38. Žďárská (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Ledecká 1800, 2. Ochnerová (It.) 1400, 3. Zoggová 1160, …42. Žďárská 37.

Příští týden se bude Ledecká opět věnovat lyžím. Nadále však zůstane v Itálii, ve Val Gardeně pojede sjezd a super-G. Ve sjezdovém lyžování se letos zúčastnila tří závodů, všechny se konaly v americkém Lake Louise. Ve sjezdu dosáhla na 21. a poté 10. místo, v Super-G dojela na 27. příčce.

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz