Léčba Vondroušové nezabrala, musela jít na operaci

(Aktualizováno před )

Česká tenistka Markéta Vondroušová zažila skvělou první půlku letošního roku, která vyvrcholila finálovou účastí na grandslamu v Paříži.

Jenže její rozlet se poté kvůli problémům se zápěstím zastavil. Nejdříve se Vondroušová rozhodla pro konzervativní léčbu spojenou s klidem. Avšak to nezabralo, a tak jí nezbylo nic jiného, než se podrobit chirurgickému zákroku. „Dva měsíce jsem se snažila zápěstí léčit konzervativně a vyzkoušela vše možné. Bohužel nic nevedlo k výraznému zlepšení. Proto jsem se rozhodla k tomuto řešení, které by mě bolesti mělo nadobro zbavit,” vysvětluje Vondroušová.

Zápěstí jí operoval Radek Kebrle, který před pár lety zachránil kariéru Petry Kvitové.

Pro Vondroušovou tak definitivně letošní sezona skončila, protože jí čeká přibližně dvouměsíční pauza a rehabilitace. „Rok 2019 pro mě opět bohužel skončil dříve než bych si přála. Už teď se nemůžu dočkat, až budu zpátky na kurtech hrát naplno bez bolesti,” vzkázala rodačka ze Sokolova.

Kromě zmiňované Paříže se Vondroušové dařilo i na jiných antukových turnajích, v Římě došla do čtvrtfinále a v Istanbulu dokonce do finále. Dvacetiletá “kometa” však zářila i na tvrdém povrchu. Finálovou účast si připsala v Budapešti. Vše vyšperkovala i postupem mezi posledních osm na prestižních turnajích v Miami a Indian Wells.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz