Kvitová se vrátila na kurty výhrou

(Aktualizováno před )

Na probíhajícím turnaji v čínském Wuchanu se představilo několik českých tenistek. Zatímco Petra Kvitová, Barbora Strýcová a Marie Bouzková svoje soupeřky porazily, Kateřina Siniaková odcházela z kurtu zklamaně.

Nejvíce sledovanou českou hráčkou byla jednoznačně Petra Kvitová, která se na kurtech představila poprvé od vyřazení na US Open. Opět musela na chvíli přerušit sezonu kvůli problémům s loktem, který jí trápí už od letošního května.
Kvitová byla jako světová pětka nasazená hned do druhého kola, v kterém se střetla se Slovinkou Polonou Hercogovou. První set byl velmi vyrovnaný a málem dopadl pro Kvitovou špatně. Česká lvice však dokázala v tie-breaku odvrátit setbol. Za stavu 5:6 zabojovala a třemi gamy v řadě získala sadu pro sebe. Druhý set už byl jednoznačnější – 6:3.
Na soupeřku v dalším kole si ještě musí počkat. Bude to vítězka duelu Y. Wangová (Čína) – Stephensonová (USA).

Barbora Strýcová porazila domácí Wang Si-jü 6:4, 6:2 a nyní jí čeká čtvrtá nasazená Rumunka Halepová.

Ve druhém kole se ještě představí Marie Bouzková. Původně se měla tato 21letá hráčka střetnout s vítězkou ze Soulu Karolínou Muchovou, ta se však kvůli únavě z čínského turnaje odhlásila. Bouzková tak dostala v prvním kole Slovinku Tamaru Zidanšekovou a poradila si s ní lehce 6:1, 6:3. Ve druhém kole nastoupí proti Číňance Q. Wangové.

Bohužel žádné zlepšení zatím nedošlo u Kateřiny Siniakové, která opět prohrála už v prvním kole. Letos už počtrnácté… A protože na tomto turnaji se vloni dostala do čtvrtfinále, hrozí jí díky odpočtu bodů pád na žebříčku.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz