Krpálek se stal nejlepším na světě v kolébce svého sportu

(Aktualizováno před )

To co je pro Kanadu hokej a Anglii fotbal, je pro Japonsko judo. Tyto země těmto sportům “vdechly” život a je pro ně obzvlášť prestižní (někdy i otázka cti), když jejich sportovec vyhraje na velké mezinárodní akci, kterou pořádají. To si přáli i japonští fanoušci u judisty Hisajošiho Harasawi, s kterým se ve finále v nejvyšší váhové kategorii nad 100 kilogramů střetl český borec Lukáš Krpálek.

Oba dva jsou medailisté z minulých olympijských her. Japonec získal v Riu stříbro, Krpálek zlato. Avšak v té době ještě český závodník bojoval v kategorii do 100kg.

I když už Krpálek v nejvyšší kategorii působí třetím rokem, jejich vzájemný souboj byl premiérou.
Český judista byl od začátku finále aktivnější, naopak Japonec se jen bránil, až byl po minutě a půl poprvé napomínán za pasivitu. To se brzy opakovalo i podruhé. Krpálkovi se párkrát povedlo dostat soupeře na zem, ale body za to nezískal. Když pak rozhodčí Harasawu napomnenul potřetí, byl konec a Krpálek se mohl radovat z dalšího velkého úspěchu své skvělé kariéry.
“Když vyhrajete na mistrovství světa v Japonsku a ve finále porazíte Japonce, je to něco nádherného a já jsem za to moc rád. Ne že by to nebyla úspěšná sezona, ale na Evropských hrách jsem byl pátý, hrozně jsem se natrápil. Předchozí závody taky. Dobře jsem se začal cítil až v Montrealu na Grand prix. Do přípravy jsem pak dal všechno a jsem rád, že je z toho zlato,” uvedl jihlavský rodák novinářům.

V té samé tokijské hale se za rok uskuteční olympijské klání v judu. A Krpálek má samozřejmě jediný cíl pro největší závod roku 2020 – zlatou medaili. “Udělám pro to rozhodně všechno. Já když si dám nějaký cíl, chci ho dosáhnout. Kdyby to nemělo dopadnout za rok, budu muset pokračovat a budu to zkoušet, dokud to nevyjde na další olympiádě. Ale příští rok to bude v Japonsku – kde víc si člověk tu medaili může přát než tady? Zase se vrhnu do přípravy, abych byl nachystaný a budu sem odjíždět pro medaili.”

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz