Kroměříž zakázala pití alkoholu i kolem obchodů a kouření poblíž škol

(Aktualizováno před )

Kroměřížští zastupitelé vydali vyhlášku, kterou nově zakázali konzumaci alkoholu i kolem obchodů, kde se alkoholické nápoje prodávají. Novinkou je také zákaz kouření v okolí škol a dětských hřišť. „Na oba tyto nešvary si lidé stěžovali, proto jsme se rozhodli zabezpečit pořádek vydáním této vyhlášky,“ poznamenal starosta Jaroslav Němec (nezávislý).

Podle právničky radnice Ireny Gráfové se nově nesmí pít alkohol v okolí 50 metrů od obchodů, kde se alkoholické nápoje prodávají. Zákaz se nevztahuje na 1. ledna a 31. prosince, kdy lidé slaví příchod nového roku, ani na zahrádky a předzahrádky, které jsou součástí restauračních zařízení. Rada města může navíc povolit výjimky, například při konání kulturních, sportovních či jiných akcí. Již dříve město zakázalo konzumaci alkoholu na vymezených veřejných prostranstvích.

Zákaz kouření a používání elektronických cigaret na veřejném prostranství se naproti tomu ve vyhlášce objevuje zcela nově. Vztahuje se na okruh 50 metrů okolo škol a školských zařízení a na desetimetrový okruh od veřejně přístupných dětských hřišť.

Vyhláška nabyde účinnosti patnáctým dnem po dni jejího vyhlášení.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz