Kriminalisté zadrželi notorického výrobce pervitinu

(Aktualizováno před )

Koncem května kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu takzvaně zrealizovali jednačtyřicetiletého muže. Ten ve svém životě nedělal téměř nic jiného, než vyráběl zmiňovanou drogu pervitin. Za to byl v minulosti opakovaně stíhán, což ale zjevně nemělo kýžený nápravný efekt.

A i tentokrát byl jednačtyřicetiletý recidivista zadržen a obviněn pro neoprávněnou výrobu drog. Pervitin připravoval ve zděné rujně v lesíku v Praze 4. Toto místo zvolil záměrně, neboť nedaleko této „stavby“ stojí socha strašidla, která měla dle slov obviněného odradit děti z nedalekého hřiště od nezvaných návštěv jeho dočasného působiště.

Po zadržení jednačtyřicetiletého muže provedli kriminalisté prohlídku nebytových prostor, tedy zděné ruiny. Jak v tomto „domku“, tak ve skrýších kolem detektivové našli a zajistili komponenty potřebné pro výrobu drogy. Jednalo se konkrétně o kompletní varnu, chemikálie potřebné k výrobě „perníku“ a několik plastových lahví a kanystrů s matečním roztokem.

Další co kriminalisté zajistili, byla transportní varna, kterou měl obviněný vždy u sebe v batohu, aby byl kdykoli akceschopný. Drogu totiž jednačtyřicetiletý muž vyráběl jak pro svou potřebu, tak ji také distribuoval své klientele v samém centru metropole, konkrétně na Václavském náměstí.

Po zadržení muže kriminalisté obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tento delikt hrozí obviněnému trest odnětí svobody až napět let.

S ohledem na jeho trestní minulost, kdy už byl v minulosti celkem sedmkrát trestně stíhán pro drogovou trestnou činnost, podali kriminalisté podnět k návrhu na uvalení vazby, který příslušný soud posléze akceptoval.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz