Kraj připravuje rekonstrukci pavilonu interny trutnovské nemocnice

(Aktualizováno před )

V současné době se projektuje rekonstrukce pavilonu interny Oblastní nemocnice Trutnov. Projekt, na který kraj vyčlenil 9,5 milionu korun, čítá rekonstrukci oddělení interny, neurologie a rehabilitace a hotový by měl být na podzim.

„V pavilonu interny trutnovské nemocnice se nachází oddělení neurologie, jehož součástí je iktové centrum umožňující časnou diagnózu pro pacienty s mozkovou příhodou. Toto centrum slouží pro oblast s více jak 160 tisíci obyvateli. I to je důvod modernizace celého objektu,“ zdůvodnil důležitost rekonstrukce náměstek hejtmana Aleš Cabicar odpovědný za oblast zdravotnictví. Projektovou dokumentaci nyní provádí společnost Tektum s.r.o.a bude stát zhruba 900 000 Kč s DPH. Hotová by měla být na podzim.

Stavební práce by pak mohly začít v příštím roce. Budou čítat úpravy prostor rehabilitace, interny a neurologie. Kraj hodlá rekonstruovat cvičební místnosti, šatny a sociální zařízení včetně prostorů pro personál interny či jednotky intenzivní péče. Stavební úpravy se dotknou většiny z šesti nadzemních podlaží. Na celou investiční akci kraj vyčlenil 9,5 milionu korun z Fondu rozvoje a reprodukce.

Oblastní nemocnice Trutnov ročně hospitalizuje zhruba 13 tisíc pacientů a provádí více jak čtyři tisíce operací. Nemocnice disponuje 300 akutními lůžky a zaměstnává 620 zaměstnanců, z toho 91 lékařů.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz