Kovář opouští po pěti letech Rusko a míří do New Yorku

(Aktualizováno před )

Hodně nečekaný odchod do NHL se upekl v posledních dnech. Jan Kovář, který dosud hrál jen v evropských ligách si vyzkouší nejslavnější a nejlepší ligu světa. S týmem New York Islanders podepsal roční smlouvu.

Posledních pět let odehrál Kovář v ruském Magnitogorsku, s kterým získal v letech 2014 a 2016 titul. Za tento klub sehrál dohromady 368 zápasů, v kterých nasbíral 377 bodů (129 branek a 248 asistencí). Před příchodem do Ruska hrál Kovář v Plzni, s kterou také získal mistrovský titul (2013).

Magnitogorosk nabídl českému útočníkovi prodloužení smlouvy, díky které se mohl zařadit mezi nejlépe placené hráče KHL. Kovář však cítil, že v 28 letech je to pro něj s velkou pravděpodobností poslední příležitost zahrát si zámořskou soutěž.

Kovář se tak řadí mezi další naše hokejisty, kteří se v posledních letech dostali do severoamerické soutěže, aniž by byli draftováni.

Jan Kovář sice letos nehrál na mistrovství světa, ale jinak v posledních letech byl jeho pravidelným účastníkem, má na svém kontě už pět účastí.

Pro tohoto šikovného střelce je příchod do Islanders velká výzva. Tento klub totiž ztratil dlouholetého kapitána a ostrostřelce Johna Tavarese, který odešel do Toronta. Kovář má tak velkou možnost hrát v centru prvního útoku.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz