Kouzlo domácího prostředí u Příbrami zmizelo. Karviná počtvrté za sebou neprohrála

(Aktualizováno před )

Už druhou porážku v domácím prostředí utrpěli hráči Příbrami. Když minule příbramští hráči prohráli s Plzní, byla pro ně “polehčující okolnost” to, že zkrátka Západočeši byli favorité. Pro dnešní prohru s Karvinou však příbramští fanoušci už omluvu nenajdou…

1. FK Příbram – MFK Karviná 0:2 (0:1)

Domácí byli od začátku aktivnější, avšak do žádné vyložené šance se nedostali. Naopak hosté z první vyložené šance ukázali příbramským hráčům, jak být efektivní. Střelu Lingra ještě gólman Boháč vyrazil, jenže přímo ke Smržovi, který už míč ve 22. minutě do sítě dopravil – 0:1.
Za osm minut už to mohlo být pro hosty ještě veselejší, ale Hanousek velkou šanci netrefil.
Domácí mohli srovnat ve 36. minutě, jenže Alvirův přímý kop skončil na spojnici tyče a břevna.
Ke konci poločasu se snažil o vyrovnání nejlepší střelec Příbrami Škoda, ale ani on dnes neměl svůj den.

Karviná se od začátku druhé půle snažila být aktivní, tak aby co nejvíce držela svého soupeře od své branky. A dařilo se jí to. Navíc se Severomoravanům povedlo v 66. minutě přidat druhý gól. I tentokrát Boháč vyrazil nebezpečnou střelu Smrže, ale opět k nohám hostujícího hráče, tentokráte Ndefeho, který už věděl co s míčem – 0:2.
Tento stav se už do konce zápasu nezměnil.

Karviná tak počtvrté za sebou neprohrála. Naopak Příbram po minulém debaklu v Mladé Boleslavi (0:6) se dostala ještě do větší deprese…

Roman Nádvorník (trenér Příbrami): “Nemohli jsme se dostat vůbec do hry, nedokázali jsme se vyrovnat Karviné v důrazu. Soupeř nás dobře dostupoval, naši klíčoví hráči byli po příjmu míče okamžitě zdvojeni, nedostávali jsme se k naší kombinační hře. Předchozí soupeři zde hráli fotbal, Karviná se soustředila na defenzívu a nás nepustila k naší obvyklé hře, navíc dokázala dobře využívat brejkových situací.”

František Straka (Karviná):
“Jsem absolutně spokojený. Zápas jsme zvládli, přestože máme osm hráčů na marodce, ale byla cítit soudržnost, nadšení, a bez vůle se takové zápasy nedají vyhrávat. Za výhrou jsme šli cílevědomě, tyhle tři body jsou pro nás živá voda. Je pravda, že zlom k lepšímu přišel po remíze se Slavií, ale bylo logické že po tolika letních změnách si to chvíli bude sedat. Dáváme tým za pochodu dohromady, je to pro nás sladké vítězství.”

Branky: 22. Smrž, 66. Ndefe. Rozhodčí: Machálek – Horák, Bartík. ŽK: Petráň, Čonka, Ba Loua, Hrdlička, Petkov (všichni Karviná).

Příbram: Boháč – Tregler (36. Nový), Kodr, Šimek, Antwi (72. Stuparevič) – Alvir, Rezek, Soldát, Zeman – Polidar – Škoda (60. Voltr). Trenér: Nádvorník.

Karviná: Hrdlička – Ndefe, Rundič, Kouřil, Čonka – Hanousek, Smrž – Ba Loua (88. Moravec), Lingr (68. Putyera), Petkov- Petráň. Trenér: Straka.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz